W ostatnim poście pisałam Wam o niezbędnych gadżetach do kuchni. Dziś postanowiłam kontynuować ten temat, bo mam wrażenie, że nie został on wyczerpany do końca. To, że garnki stanowią niezbędny element wyposażenia kuchni – to fakt. To, że równie ważne są patelnie i zestawy profesjonalnych noży – to fakt kolejny. Ale nie tylko one wpływają na komfort prac kuchennych. Co jeszcze powinniśmy posiadać, aby czas spędzony w kuchni był przyjemny i efektywny?

Zestaw przyborów kuchennych

Każda perfekcyjna pani domu wie, jak ważne są przybory kuchenne. Korzystamy z nich niemalże non stop – do przygotowywania posiłków, jak i ich serwowania. Obecnie najmodniejsze są przybory wykonane ze stali nierdzewnej – minimalistyczne i proste w formie, takie, które świetnie dopełniają nowoczesne aranżacje wnętrza. Dobrym wyborem są także przybory drewniane, które wyglądają bardzo estetycznie i pasują do każdej kuchni. Które przybory są najbardziej potrzebne? Na pewno wszelkiego rodzaju łyżki i łopatki. Bez nich nie przygotowalibyśmy żadnej zupy i żadnego sosu. Na pewno przydatne są chochle oraz szczypce.

Przybory wykonane z drewna są bardzo bezpieczne dla pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Nie rysują garnków i patelni, a przy okazji są szalenie lekkie i poręczne. Niestety, drewniane akcesoria mają też swoje minusy. Są dość podatne na pęknięcia i zniszczenie. Nie można ich namaczać, gdyż wtedy zaczynają się kruszyć. Bardziej trwałe są na pewno przybory metalowe. Fajną propozycję stanowią przybory silikonowe. Nie rysują naczyń, są lekkie i odporne na wysokie temperatury. Łatwo się je czyści i łatwo z nich korzysta.

Młynki do przypraw

Świeżo mielone przyprawy to najlepsze, co możemy zaserwować sobie i swoim bliskim. Nic tak nie podkreśla smaku potraw i nic tak nie aramatyzuje dań, jak świeże przyprawy. Jeśli jesteś ich zwolennikiem, powinieneś zaopatrzyć się w młynki do przypraw. Do wyboru są młynki drewniane, plastikowe, akrylowe, metalowe, ręczne i na baterie. Często lepiej dopłacić za sprzęt o wyższej jakości. Kupując młynek, zwróć przede wszystkim uwagę na łatwość jego użycia. Musi być funkcjonalny. Bardzo ważna jest również jakość mielenia. Młynki mogą mielić ziarna grubo, drobno albo bardzo drobno.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.