Jak odnowić kuchnię bez wydawania wszystkich oszczędności – cz.2

odnowiona kuchnia małym kosztem bez gruntownego remontu, odmalowane szafki nowe blaty i pomalowane płytki ścienne

źródło: www.pinterest.com

Nowa kuchnia to marzenie wielu z nas. Niestety, nie zawsze mamy możliwości, aby stare wnętrze zamienić na zupełnie nowe. Poza tym, nowe nie musi od razu oznaczać gruntownego remontu. Pisałam Wam w ostatnim poście, że czasami niewielkie zmiany potrafią zdziałać cuda. Dziś postanowiłam wrócić do tematu i podsunąć Wam jeszcze kilka pomysłów na tanie, jednocześnie efektowne odświeżenie wnętrza.

Stare – nowe szafki

Chcąc odświeżyć kuchenne wnętrze możemy, aczkolwiek chcąc oszczędzić nie musimy inwestować w nowe meble. Jeśli te, które posiadamy nie zdążyły nas znudzić, a są jedynie odrobinę zniszczone, możemy po prostu je przemalować. Ciemne szafki można nieco rozjaśnić, a nawet pomalować w odcieniu czystej bieli. Efekt będzie oszałamiający. Lub odwrotnie – jasne szafki można przyciemnić lub pomalować na ciemny kolor. Taki zabieg spowoduje, że kuchnia nabierze zupełnie nowego charakteru i stylu. Innym rozwiązaniem jest oklejenie frontów szafek podobną jak teraz lub (w przypadku chęci zmian) zupełnie inną okleiną meblową.

Nowe uchwyty

Przy okazji malowania starych szafek, możecie również pokusić się o zmianę ich uchwytów. Nie da się ukryć, że one także się starzeją, a tym samym z każdym rokiem wyglądają mniej atrakcyjnie. Poza tym, jeśli zmienicie kolor mebli, fajnie byłoby także dopasować do nich kolorystycznie uchwyty. Tego typu gadżety nie są drogie, a efekt zapewniają niesamowity.

Oryginalne dodatki

Ta opcja jest chyba najdroższą ze wszystkich przedstawionych. Z pewnością wiecie, że nic tak nie odmienia wnętrza i nie czyni go bardziej stylowym, niż designerskie dodatki i gadżety. Na rynku dostępnych jest obecnie tysiąc rozmaitych dodatków kuchennych, które nie tylko pomagają w codziennych czynnościach, ale także fajnie zdobią wnętrze. Wystarczy np. zakupić kolorowe osłonki na doniczki, w których hodujecie zioła, a całe wnętrze nabierze innego charakteru. Wystarczy kupić spinki do firanek, aby zyskać na przytulności. Wystarczy zainwestować w kolorowy czasomierz lub fajny zegar na ścianę, aby wnętrze odmłodniało. Fajnym i jednocześnie tanim pomysłem jest oklejenie sprzętu AGD. Zamiast kupować nową lodówkę, można śmiało ozdobić ją specjalnymi naklejkami. Można też pomalować ją tablicową farbą. W ten sposób dodatkowo zyskacie nowy gadżet, na którym będziecie mogli zapisywać listę zakupów lub podział obowiązków dla najbliższych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.