Jakie kolory sprawdzą się w kuchni?

jaki kolor do kuchni

źródło: https://pl.pinterest.com

Kuchnia to ważne miejsce w każdym domu. Bardzo często służy nie tylko do przygotowywania codziennych posiłków, ale również spędzania czasu z najbliższymi. Nie jest tajemnicą, że najlepsze imprezy i spotkania towarzyskie mają miejsce właśnie w kuchni. Aby kuchnia była wnętrzem idealnym pod każdym względem musi spełniać kilka kryteriów. Powinna być funkcjonalna i wygodna. To nie tak, że tylko duże kuchnie mogą być wygodne. Jeśli dobrze zaaranżujemy małą kuchnię, ona także będzie komfortowa w codziennym użytkowaniu. Na atmosferę panującą w kuchni wpływa również kolorystyka. Kolor jest bardzo ważny, bo pozwala kształtować przestrzeń, a dodatkowo wpływa na jej charakter. Jakie barwy najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Kolory w małej kuchni

Mała kuchnia jest dość wymagająca. Jeśli sprawia wrażenie „klitki”, bo faktycznie nie grzeszy dużą powierzchnią, na pewno nie można pomalować jej w ciemnych tonacjach. Wszelkie granaty czy szarości tylko przytłoczą małe wnętrze i sprawią, że optycznie będzie  wyglądało na jeszcze mniejsze. W przypadku niewielkich kuchni zawsze dobrze jest postawić na pastele i słoneczne kolory. Takie barwy będą genialnie odbijać światło, co przyczyni się do optycznego powiększenia wnętrza. W tym sezonie bardzo modne są pastele, a więc kolory w wydaniu rozbielonym. Do łask wróciła także przez chwilę zapomniana biel. Świetnie sprawdzą się też delikatnie odcienie żółci, mięty i błękitu.

Kolory w dużej kuchni

Kuchnie duże i przestronne pozwalają już na śmielsze zabawy kolorem. Dużej powierzchni nie jest w stanie nic zaszkodzić, dlatego w jej przypadku możemy pozwolić sobie na eleganckie grafity, granaty, a nawet i czernie. Ta ostatnia od jakiegoś już czasu jest numerem jeden w aranżacji kuchni. Mimo, że brzmi dość kontrowersyjnie, to jednak w przestronnym wnętrzu sprawdza się świetnie. W połączeniu z białymi meblami, wygląda szykownie i stylowo. Wciąż modna pozostaje również czerwień i pomarańcz. Ta ostatnia idealnie sprawdzi się w kuchni, w której codzienne posiłki spożywają niejadki. Kolor ten pobudza apetyt i sprawia, że chętnie zjadamy to, co mamy na talerzu. Chcąc wnieść do wnętrza nutkę oryginalności, można postawić także na szarości.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.