Kuchnia w stylu angielskim. Sprawdź, co będzie potrzebne

kuchnia styl angielski

Moda na styl skandynawski opanowała cały świat. Co druga kuchnia wygląda więc identycznie. Jeśli nie lubisz posiadać tego, co wszyscy, proponuję skupić uwagę na kuchni w stylu angielskim. Jest bardzo elegancka, wspaniale podkreśla tradycję, a jednocześnie akcentuje obecność bogatych zdobień i przepychu.

Po pierwsze – motywy kwiatowe

Styl anielski jest dość mocno związany z motywem kwiatowym. Kwiaty pojawiają się w nim nie tylko na tapetach i obiciach mebli, ale także na firankach, zasłonach, zastawie stołowej. Fajnym rozwiązaniem są też rolety w kwiaty, które świetnie zastąpią tradycyjne zasłony i tym samym wprowadzą do wnętrza odrobinę nowoczesności. A jeśli nie kwiaty, to obowiązkowo jasne – beżowe lub śmietankowe kolory.

modna kuchnia

styl angielski w kuchni

Idealne meble do kuchni w stylu angielskim

Styl angielski nie ma nic wspólnego z minimalizmem. Warto o tym pamiętać wybierając meble kuchenne. Na porządku dziennym są tu więc różnego rodzaju szafy, szafeczki, półki, komody i inne schowki. Must have angielskiej kuchni jest półka na porcelanę lub specjalny kredens z oszkleniem do eksponowania zastawy stołowej. No właśnie, kredens. W angielskiej kuchni jest on elementem nieodzownym, dlatego też warto poświęcić trochę czasu na znalezienie tego idealnego.

Warto też pamiętać, aby meble kuchenne były wykonane z drewna, a blaty kuchenne – z kamienia. Najlepiej zainwestować w meble wykonane tradycyjnymi metodami stolarskimi. Dzięki temu wszystko będzie dopracowane z dbałością o najmniejszy detal.

Wyspa kuchenna w kuchni angielskiej? Jak najbardziej tak, no chyba, że wnętrze nie jest jakoś szczególnie duże. Taka wyspa powinna być oczywiście wykonana z drewna – jak pozostałe meble.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.