źródło: pinterest
źródło: pinterest

Zlewozmywak stanowi bardzo ważny element wyposażenia kuchni. Jest też strategicznym punktem w kuchni. Tak naprawdę nie ma kuchni bez zlewu. To w nim zmywamy naczynia po posiłkach. To on pomaga nam w przygotowaniach jedzenia. Od zlewu oczekujemy trwałości, odporności na zabrudzenia i estetyki. Dobrze też, aby zlew był odporny na wysokie temperatury. W ostatnim czasie dużym uznaniem cieszą się zlewozmywaki granitowe. Z powodzeniem łączą one atrakcyjny design z funkcjonalnością i trwałością.

Granitowy zlew w kuchni

Od funkcjonalności zlewozmywaka zależy w dużej mierze komfort gotowania. Od jego wyglądu – estetyka kuchni. Z bogatej gamy produktów, tylko modele granitowe spełniają jedne i drugie kryteria. Tylko zlewy granitowe są w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających.

Zlew granitowy jest kwintesencją wyjątkowej jakości i niezawodności. Niegroźne mu zarysowania, zabrudzenia czy odkształcania, co nie jest takie oczywiste w przypadku zlewów wykonanych z innych materiałów. Niegroźne mu także wysokie temperatury (nawet do 280°C) i rozmaite substancje, jakie można napotkać w kuchni. Zlewozmywaki z granitu są bardzo odporne na zabrudzenia, uszkodzenia i uderzenia.

Zlewozmywaki granitowe są również łatwe w montażu. Doskonale komponują się z aranżacjami w nowoczesnym stylu, jak i aranżacjami w stylu klasycznym czy retro. Takie zlewy pięknie prezentują swoje wdzięki również we wnętrzach utrzymanych w stylu glamour. Warto też wspomnieć o tym, że zlewozmywaki granitowe są przyjemne w dotyku i łatwe w utrzymaniu w czystości. W przeciwieństwie do zlewozmywaków wykonanych ze stali, zlewy granitowe nie pozostawiają na swojej powierzchni smug i zacieków po wodzie. Do pielęgnacji modeli granitowych nie zaleca się jedynie stosowania środków żrących, zawierających amoniak lub chlor.

A minusy tego typu zlewów? Minusem zlewozmywaków granitowych może być tylko ich cena, która nie należy do najniższych. Trzeba jednak pamiętać, że zlew jest inwestycją na wiele lat. Czasami postawienie na jakość, nawet taką, która nie kosztuje mało, opłaca się bardziej.

Polecamy także: Kupujemy zlewozmywaki. Na co dokładnie zwrócić uwagę?