czarno biała kuchnia nowoczesna

modna czarno biała kuchnia

Biel kocha czerń, a czerń kocha biel. Miłość ta jest tak silna, że nic nie jest w stanie rozdzielić tego duetu. Kombinacja tych dwóch kolorów jest gwarantem elegancji. Mimo, że mamy do czynienia z barwami kontrastowymi, to jednak są to barwy, które pięknie ze sobą harmonizują. Czerń i biel uzupełniają się doskonale. Dzięki temu nie potrzebują żadnego innego towarzystwa, choć oczywiście dobrze komponują się też z innymi kolorami. Kuchnie biało-czarne to doskonała propozycja dla osób, które chcą mieć kuchnię nowoczesną, a jednocześnie ponadczasową, stylową i szalenie elegancką.

Jak zrobić kuchnię czarno-białą?

Biel i czerń można zastosować w kuchni na wiele sposobów. Nie ma bowiem żadnych ograniczeń w łączeniu tych neutralnych z natury barw. Dlatego też ten wielostronny duet doskonale sprawdzi się w aranżacjach klasycznych – mocno stylizowanych, jak i nowoczesnych – o lekkim, minimalistycznym wyrazie. Gdzie powinna pojawić się czerń, a gdzie biel? Tak naprawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych fantazji i preferencji. Możemy zastosować klasyczne rozwiązanie i postawić na białe ściany i podłogi oraz czarne meble. Możemy pójść na przekór wszystkiemu, zwłaszcza jeśli mamy dużą i przestronną kuchnię i ściany pomalować na czarno, a meble i całą resztę wybrać w kolorze białym. Możemy też postawić na białe ściany i białe meble i całość przełamać akcentami czarnymi. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone. Czego byśmy nie zrobili, efekt zawsze będzie fantastyczny! Jeśli zależy nam na tym, aby kuchnia była urządzona w stylu glamour i taki też miała charakter, powinniśmy postawić na połysk – najlepiej na meblach.

czarno biała kuchnia nowoczesna

modna kuchnia czarno biala

Nie tylko sezonowa moda

Kuchnie biało-czarne są teraz w trendzie, ale tak naprawdę nigdy nie wyjdą z mody. Zawsze będziemy mogli podrasować je jakiś akcentem lub detalem. Do biało-czarnej kuchni bez problemu wprowadzimy elementy kolorystyczne, jak również detale wykonane z drewna czy szkła. Biel i czerń przyjmą wszystko. Nie bez powodu duet ten nazywany bywa ponadczasowym.

kuchnia czarno-biała

kuchnia glamour czarno biała

Sprawdź również Nowoczesne meble kuchenne – propozycje aranżacji