Podstawka pod książkę (źródło: fabrykaform.pl)
Podstawka pod książkę (źródło: fabrykaform.pl)

Każda perfekcyjna pani domu posiada w swojej kuchni porządną kolekcję książek kucharskich, z których czerpie inspiracje nie tylko od święta, ale i na co dzień. Jeżeli i wy lubicie gotować według sprawdzonych i uznanych przepisów i robicie to dosyć często, to wiecie, że czasami bywa to dość kłopotliwe. Sporo problemów przysparza nam dbałość o niezabrudzenie kart ulubionej książki kucharskiej. Wiele problemów sprawia również utrzymanie książki w ryzach, czyli na stronie, na której jest przepis, według którego przygotowujemy akurat smakołyk. Idealnym rozwiązaniem (przyznaję, że o dziwo sama odkryłam go dopiero niedawno) jest profesjonalna podstawka pod książkę kucharską. Chyba każdy szanujący się kucharz takową posiada.

Podstawka pod książkę to niezwykle łatwy i przyjemny sposób na odczytywanie przepisu podczas gotowania, bez ryzyka pobrudzenia stron, zamknięcia się książki czy konieczności przytrzymywania otwartej książki.

Taka podstawka jest także miłym dla oka elementem dekoracyjnym kuchni. Wnosi do wnętrza fajny charakter i styl. Na rynku dostępnych jest już kilka wersji takich podstawek. Te najbardziej klasyczne są wykonane z wysokogatunkowego drewna. Te bardziej nowoczesne występują w wydaniu plastikowym lub metalowym. Jeśli chodzi o podstawki metalowe i kolorowe plastikowe to idealnie wpisują się one we wnętrza nowoczesne, minimalistyczne i surowe. Podstawki drewniane z kolei pięknie dopełniają kuchnie zaaranżowaną tradycyjne lub stylizowaną na styl epoki dawnej.

Podstawka pod książkę Alessi (źródło: fabrykaform.pl)
Podstawka pod książkę Alessi (źródło: fabrykaform.pl)

Osobiście najbardziej do gustu przypadły mi podstawki oferowane przez markę Alessi. Z pewnością znacie genialne dziecko tej firmy – wyciskarkę do cytrusów w kształcie pająka. Tak więc Alessi poza kultową wyciskarką, oferuje również praktyczne i funkcjonalne podstawki pod książki przypominające płomienie ognia. Podstawki te wykonane są ze stali nierdzewnej. W połączeniu z elementami wykonanymi z czarnego tworzywa prezentują się doskonale. I mimo, że produkty Alessi nie należą do najtańszych to jednak wprowadzają do wnętrz taki charakter, że warte są każdej ceny.

Podstawka pod książkę kucharską Joseph Joseph (źródło: fabrykaform.pl)
Podstawka pod książkę kucharską Joseph Joseph (źródło: fabrykaform.pl)

Inną równie ciekawą podstawką pod książkę jest ta oferowana przez firmę Joseph Joseph. Soczysta zieleń przedmiotu z pewnością ożywi każdą, nawet najbardziej surową kuchnię. Idealnie wpisze się także we wnętrze urządzone w stylu retro, gdzie tego typu barwy są na porządku dziennym. Podstawka znanej marki po złożeniu wygląda zupełnie jak normalna książka. Jej elementy składają się w dość przemyślany sposób, aby móc zmieścić się wewnątrz obwoluty z tworzywa. Co ciekawe, dzięki przemyślanej konstrukcji, podstawka ta może odgrywać także rolę podstawki pod tablet. Dużą zaletą dziecka firmy Joseph Joseph jest dużą łatwość w utrzymaniu w czystości.

Co by nie mówić, taką podstawkę powinna mieć w swojej kuchnia każda nowoczesna pani domu. Myślę, że tego typu produkt będzie również idealnym pomysłem na prezent dla mamy, siostry lub przyjaciółki. Ja swojej przyjaciółce taką kupiłam i była zachwycona! Wam też polecam!