czerwień w kuchni

Jesień zbliża się do nas wielki krokami. Co z sobą przyniesie? Przede wszystkim trend na kolor czerwony. Nie musimy inspirować nim tylko swojej garderoby. Z powodzeniem czerwienią możemy zainspirować również nasze wnętrza. Wystarczy zmienić jedną lub dwie rzeczy i od razu kuchnia nabierze innego charakteru. Nie musimy przemalowywać ścian czy zrywać płytek z podłogi. Możemy odświeżyć albo przestrzeń roboczą, albo poszczególne sprzęty. Poniżej można znaleźć interesujące propozycje, które pomogą stworzyć oryginalną kuchnię z motywem czerwieni w roli głównej.

Czerwony zlewozmywak

Podstawowym elementem wyposażenia kuchni jest oczywiście zlewozmywak. Trudno wyobrazić sobie przygotowywanie potraw bez dostępu do wody, podobnie jest ze zmywaniem naczyń czy chociażby myciem rąk. Jeśli wasz wydaje się już dość zmęczony codziennym użytkowaniem, może warto wymienić go na nowy? Zamiast jednak sięgać po kolejny srebrny lub biały zlew, zaszalejmy i wybierzmy model w kolorze soczystej czerwieni! Czerwony zlew może być wykonany z granitu, a także połączenia szkła i stali. Zarówno jeden, jak i drugi prezentuje się fantastycznie i dobrze sprawdza się w swojej roli. Taka nieskomplikowana wymiana zlewu na nowy, świetnie odświeży kuchnię. Czerwony zlewozmywak na pewno doda wnętrzu charakteru i nie zostanie niezauważony.

czerwony akcent w kuchni

A jeśli nie zlew, to może lodówka?

Czerwony zlewozmywak to nie jedyna opcja. Od jakiegoś czasu szalenie modne są kolorowe lodówki. Model w kolorze ognistej czerwieni, doskonale przełamie monotonię w kuchni. Przy meblach kuchennych w kolorze białym lub czarnym będzie wyglądała fenomenalnie. Białe lub srebrne lodówki to coś, na co każdy może sobie pozwolić. Co innego lodówka czerwona. Ona bez wątpienia nada kuchni ciekawego wyrazu i podkreśli naszą odwagę.

Czerwone blaty kuchenne

Jeśli wymiana sprzętu lub zlewozmywaka nie wchodzi w grę, to może zastanowicie się nad zmianą blatu roboczego? Drewniane są już bardzo oklepane. Czas na coś bardziej nietuzinkowego! Czerwony blat świetnie dogada się z jasnymi i ciemnymi meblami. Jednocześnie pozwoli zaakcentować jedno z najważniejszych miejsc w kuchni. W końcu to właśnie przy blacie kuchennym spędzamy większość czasu. Z czego wykonać czerwony blat? Dobrą opcją będą płytki.