dobre baterie kuchenne

Baterie kuchenne już dawno temu przestały być traktowane jak zwykłe przedmioty użytkowe. Stały się czymś na rodzaj biżuterii kuchennej. Pięknie dopełniają aranżację kuchni i podkreślają jej charakter. Na dobrej baterii zlewozmywakowej nie warto oszczędzać. Biorąc pod uwagę fakt, że z takiej baterii korzystamy każdego dnia, powinna być ona trwała i wytrzymała.

RODZAJE ARMATUR KUCHENNYCH

Obecnie na rynku mamy baterie sztorcowe – osadzane na zlewozmywaku lub blacie kuchennym oraz baterie naścienne. Wyróżniamy baterie z jednym uchwytem oraz modele posiadające dwa uchwyty. Te pierwsze to modele, w których za pomocą dźwigni możemy jednocześnie ustawić odpowiednią temperaturę wody oraz pożądaną siłę strumienia. Baterie z dwoma uchwytami zmuszają do dozowania wody ciepłej i zimnej za pomocą oddzielnych kurków.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są baterie kuchenne z mobilną wylewką. Co to dokładnie oznacza? Ruchoma wylewka pozwala nam na manewrowanie nią w prawo i lewo, co znacznie ułatwia zmywanie naczyń o dużych gabarytach. Prace w kuchni ułatwia także wyciągana słuchawka baterii, dzięki której w każdej chwili można wydłużyć wylewkę. Nowoczesne i oryginalne baterie wyposaża się również w przegubową wylewkę wieloramienną, dającą duży zakres operowania strumieniem wody.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE BATERII?

Kuchenne baterie w przeciwieństwie do łazienkowych powinny być wysokie. Stąd ważne jest zwrócenie uwagi na wysokość wylewki. Jest to bardzo ważne, gdyż od tego zależy wygoda korzystania ze zlewozmywaka. Im wyższa wylewka, tym łatwiej napełnić wodą wysoki garnek czy wazon. Jeśli należysz do osób oszczędnych, przyda ci się bateria wyposażona w perlator. Warto zwrócić uwagę, czy łatwo będzie wymienić jego filtr. Jeśli masz twardą wodę, perlator będzie się zakamieniał.

Dość wygodnym rozwiązaniem są wylewki posiadające regulowaną siłę strumienia. Dzięki specjalnemu przełącznikowi można zwiększać lub zmniejszać siłę wody. Występują również baterie z ceramicznym głowicami z funkcją tłumienia hałasu. Dla ceniących nowości rynkowe producenci stworzyli wylewki z diodą LED, podświetlającą strumień wody.