kuchnia styl angielski

Moda na styl skandynawski opanowała cały świat. Co druga kuchnia wygląda więc identycznie. Jeśli nie lubisz posiadać tego, co wszyscy, proponuję skupić uwagę na kuchni w stylu angielskim. Jest bardzo elegancka, wspaniale podkreśla tradycję, a jednocześnie akcentuje obecność bogatych zdobień i przepychu.

Po pierwsze – motywy kwiatowe

Styl anielski jest dość mocno związany z motywem kwiatowym. Kwiaty pojawiają się w nim nie tylko na tapetach i obiciach mebli, ale także na firankach, zasłonach, zastawie stołowej. Fajnym rozwiązaniem są też rolety w kwiaty, które świetnie zastąpią tradycyjne zasłony i tym samym wprowadzą do wnętrza odrobinę nowoczesności. A jeśli nie kwiaty, to obowiązkowo jasne – beżowe lub śmietankowe kolory.

modna kuchnia

styl angielski w kuchni

Idealne meble do kuchni w stylu angielskim

Styl angielski nie ma nic wspólnego z minimalizmem. Warto o tym pamiętać wybierając meble kuchenne. Na porządku dziennym są tu więc różnego rodzaju szafy, szafeczki, półki, komody i inne schowki. Must have angielskiej kuchni jest półka na porcelanę lub specjalny kredens z oszkleniem do eksponowania zastawy stołowej. No właśnie, kredens. W angielskiej kuchni jest on elementem nieodzownym, dlatego też warto poświęcić trochę czasu na znalezienie tego idealnego.

Warto też pamiętać, aby meble kuchenne były wykonane z drewna, a blaty kuchenne – z kamienia. Najlepiej zainwestować w meble wykonane tradycyjnymi metodami stolarskimi. Dzięki temu wszystko będzie dopracowane z dbałością o najmniejszy detal.

Wyspa kuchenna w kuchni angielskiej? Jak najbardziej tak, no chyba, że wnętrze nie jest jakoś szczególnie duże. Taka wyspa powinna być oczywiście wykonana z drewna – jak pozostałe meble.