Garnki ze stali nierdzewnej (źródło: www.philipiaknaczynia.pl)
Garnki ze stali nierdzewnej (źródło: www.philipiaknaczynia.pl)

Kuchnia to królestwo niemalże każdej pani domu. Moje na pewno. Jak każdy posiadacz królestwa chcę, by było ono dopieszczone pod każdym względem. W kuchni ważne jest dosłownie wszystko od płytek podłogowych zaczynając, poprzez meble, na garnkach i gadżetach do gotowania kończąc. Nie tak dawno temu pisałam wam o kolorowych lodówkach, które przy minimum wysiłku potrafią odmienić całe wnętrze i nadać mu wyjątkowego charakteru. Dziś na tapetę wezmę garnki. Niby błahy przedmiot, a jednak niezwykle ważny. Dobrej jakości garnek jest podstawą każdej szanującej się kuchni. Nie przyrządzimy pysznej potrawy, chociażby nie wiem jak byśmy się starali, jeśli nie będziemy dysponować super garnkami. 

Pamiętacie garnki emaliowane? Całe szczęście czas na nie dawno już minął. Dziś numerem jeden są garnki ze stali nierdzewnej. Nie dajcie się jednak nabrać, bo garnek ze stali nierdzewnej – garnkowi nierówny. Niektóre już po roku czasu użytkowania nadają się wyłącznie na śmietnik. Naprawdę dobre garnki powinny być wykonane z wytrzymałej na wysokie temperatury stali, która dodatkowo jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dobrze by też było, aby wybrane przez nas garnki posiadały wskaźnik temperatury, który pozwala na optymalne przygotowanie posiłku.

Garnki ze stali nierdzewnej (źródło: www.philipiaknaczynia.pl)
Garnki ze stali nierdzewnej (źródło: www.philipiaknaczynia.pl)

Niestety naprawdę dobre garnki, które będą służyć przez wiele lat nie należą do najtańszych. Z doświadczenia jednak wiem, że nie warto oszczędzać na tego typu zakupie. Jeśli chcemy mieć garnki ze stali nierdzewnej, które doskonale wywiążą się ze swojej roli, musimy w nie zainwestować. Wysoka jakość garnka to przede wszystkim łatwość i wygoda gotowania, a także komfort wykonywania kuchennych czynności.

Nie wiecie jakie garnki wybrać? Osobiście polecam wam produkty marki Philipiak. Zakochałam się w nich od pierwszego spojrzenia! Garnki te są nie tylko funkcjonalne i idealne pod każdym względem, ale także piękne. Samo patrzenie na nie sprawia ogromną radość, a co dopiero gotowanie w nich. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim minimalistyczną formą, której jestem ogromną fanką. Poza tym bardzo nowoczesnym designem i wysublimowanym pięknem. Stal z jakiej są wykonane zapewnia sztywność i brak odkształceń. Te garnki są jak małe dzieła sztuki, które przy okazji zdobią naszą kuchnię. I uwaga! Posiadają termometr (o którym wspominałam wyżej) do kontrolowania temperatury podczas gotowania.

Garnki ze stali nierdzewnej, jakie w swojej kolekcji ma Philipiak to zdrowsze i bezpieczniejsze gotowanie. Można w nich gotować bez użycia wody, tłuszczu i soli, co znacznie redukuje kaloryczność poszczególnych potraw. Ja się skusiłam, a wy?