źródło: mustache.pl
źródło: mustache.pl

Lada moment i rozpoczniemy sezon piknikowy. Lubicie? Ja uwielbiam. Nic tak nie działa pozytywnie na samopoczucie i nic tak nie relaksuje jak piknik na łonie przyrody. Jak wiadomo nieodłącznym elementem każdego pikniku jest kosz piknikowy wypełniony pysznym jedzeniem. Idealny kosz piknikowy? Na pewno taki, w którym zmieścimy wszystkie potrzebne przedmioty, dzięki czemu komfort piknikowania będzie znacznie wyższy. Kupując kosz piknikowy, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego funkcjonalność i użyteczność, ale także walory estetyczne. Piękny i odpowiednio wyposażony kosz umili nam czas spędzany na świeżym powietrzu, bez konieczności szukania w wielu torbach najbardziej potrzebnych akcesoriów.

Kosze piknikowe do 100 zł

Wybierając kosz piknikowy, trzeba pamiętać, że służy on przede wszystkim do przenoszenia żywności, dlatego najtańsze kosze piknikowe zrobione są z izolowanych termicznie materiałów, dzięki czemu włożone tam jedzenie przez pewien czas utrzyma odpowiednią temperaturę i się nie zepsuje. Podobnie jest z napojami, które dobrze schłodzone w lodówce i włożone do takiej torby, dłużej będą zimne. Kosze tego typu nie są drogie, kosztują 29 zł.

Kolejną grupą koszy w tej kategorii cenowej są kosze wykonane z wikliny. Co prawda nie izolują one produktów spożywczych tak, jak robią to kosze termiczne, jednakże są równie wygodne i użyteczne. Co więcej – kosze wiklinowe są dość efektowne i wyglądają bardzo elegancko. Nadają się do przechowywania żywności, która nie jest wrażliwa na ciepło. Kosz wiklinowy z zamknięciem to koszt około 30-80zł. Te z materiałowym wkładem są odrobinę droższe.

Kosze piknikowe powyżej 100 zł

W tej kategorii cenowej również znajdziemy kosze termiczne. Różnica polega na tym, że te droższe (powyżej 100zł) są zdecydowanie większe i obszerniejsze – a więc idealne dla dużej rodziny. Fajnym i wygodnym rozwiązaniem są kosze termiczne z wyposażeniem. Takie kosze podzielone są zazwyczaj na dwie części: kosz termiczny i dodatkową saszetkę na sztućce. Koszt takiego kosza wynosi około 150zł. W cenie 120-130zł możemy nabyć kosz piknikowy, którego zawartość będzie wzbogacona o podstawowe naczynia, jakie mogą być potrzebne czteroosobowej rodzinie w czasie pikniku. Kosz, który zawiera kubki, talerze, widelce, łyżeczki, noże i korkociąg wydaje się być gadżetem idealnym. Droższe modele mają zwykle więcej naczyń (np. kieliszki do wina) i zwykle są wewnątrz obite tkaniną.

Najdroższe są kosze wiklinowe, które łączą w sobie zalety wszystkich wyżej wspomnianych. Są piękne, zrobione z dobrej jakości wikliny, mają jednak dodatkową komorę z wkładem termicznym, dzięki czemu najbardziej wrażliwe na temperaturę produkty możemy przechowywać bezpiecznie. Zawierają czteroosobowy komplet naczyń podstawowych, kieliszki, serwetę, pieprzniczkę i solniczkę. Posiadają też specjalne przegrody na butelki, dzięki czemu mamy pewność, że napoje będą bezpieczne podczas transportu. Taki kosz z pełnym wyposażeniem kosztuje około 400 zł.