Garnki nierdzewne Philipiak (źródło: www.philipiaknaczynia.pl)
Garnki nierdzewne Philipiak (źródło: www.philipiaknaczynia.pl)

Ktoś, kto powiedział, że kuchnia jest sercem domu miał sporo racji. Ja jestem zakochana w swojej kuchni i to właśnie w niej spędzam najwięcej czasu. Robię wszystko, by była dopieszczona w każdym calu. Nie wiem czy wiecie, ale w kuchni najważniejszą rolę odgrywają nie strojne meble, czy wymyśle gadżety, ale garnki. Wbrew pozorom są one najlepszą wizytówką wnętrza. Nie będzie przesadą jeśli powiem: pokaż mi swoje garnki, a powiem ci kim jesteś. 

Z wyborem odpowiednich garnków było u mnie tak… Najpierw długo nie mogłam znaleźć tych właściwych, które spełniłyby moje wysokie oczekiwania, a później gdy już znalazłam nie mogłam się odkochać. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Nigdy nie ukrywałam, że należę do osób, które wyjątkowo dbają o zdrowy sposób żywienia. Co za tym idzie od garnków wymagałam i wymagam tego, by to zdrowe żywienie w dużej mierze mi ułatwiły. Wybierając garnki wiedziałam, że muszą być one wykonane ze stali nierdzewnej. Poza tym muszą umożliwiać mi gotowanie bez soli i tłuszczu, bo tych dwóch składników od dawna już nie używam.

Wybór padł na garnki nierdzewne znanej i cenionej przez fanów zdrowego gotowania marki Philipiak. Czym dokładnie ujęły mnie te produkty? Zacznijmy od designu… Nowoczesne wzornictwo i minimalistyczna forma tworzą duet, obok którego nie da się przejść obojętnie. Garnki nierdzewne Philipiak są małymi dziełami sztuki, które idealnie odnajdują się we wnętrzach urządzonych klasyczne, nowocześnie, a nawet i retro. Dzięki temu, że są oszczędne w wyrazie idealnie pasują do każdego stylu. Co więcej, garnki te są tak piękne, ze szkoda chować je w zamkniętych szafkach. Genialnie zdobią wnętrze i wnoszą do niego nutkę luksusu i prestiżu w najlepszym wydaniu.

Garnki nierdzewne Philipiak (źródło: www.philipiaknaczynia.pl)
Garnki nierdzewne Philipiak (źródło: www.philipiaknaczynia.pl)

Specjalna stal nierdzewna, z której wykonane są produkty Philipiak zapewnia sztywność i brak odkształceń. Specjalne akutermiczne dno sprawia z kolei, że w trakcie gotowania potrawy nie tracą na jakości i nie wchodzą w żadne reakcje chemiczne. Co więcej, szkodliwe dla organizmu materiały nawet w minimalnym stopniu nie przedostają się do pożywienia. I to nie wszystko! Garnki nierdzewne Philipiak są antyalergiczne, antybakteryjne i energooszczędne.

Mówiąc, a dokładniej rzecz biorąc pisząc o garnkach Philipiak należy wspomnieć również o tym, że jak mało które oferują zdrowe i bezpieczne gotowanie najwyższej jakości. Ja zakochałam się w tych garnkach nie tylko dlatego, że można w nich gotować bez użycia soli i tłuszczu, ale także dlatego, że można w nich gotować bez użycia wody! Tak wiem, brzmi to trochę kontrowersyjne, ale w praktyce sprawdza się doskonale. Potrawy przygotowywane w tych garnkach są zdrowsze, mniej kaloryczne, smaczniejsze i bardziej aromatyczne. Czego chcieć więcej?