jak odmienić wygląd kuchni

Chcesz mieć stylową kuchnię? Wcale nie musisz wydawać na to wszystkich oszczędności. Charakter kuchni możemy podkręcić nie wydając przy tym dużej sumy pieniędzy. Wystarczy tylko uciec się do zastosowania kilku dekoratorskich trików i po problemie. Co możemy zrobić?

Listwy na ścianach

Co powiesz na drewniane listwy na ścianach? Dzięki nim twoja kuchnia zyska charakteru i będzie prezentować się bardzo stylowo. Montaż dekoracyjnych listew ściennych nie jest czasochłonne. Elementy te same w sobie stanowią stylową dekorację pomieszczenia. Powodują, że kuchnia już na pierwszy rzut oka wydaje się droższa.

Farba w ciemnym kolorze na ścianie

W ostatnim czasie bardzo modne stało się malowanie jednej z wybranych ścian na mocny, ciemny kolor. Ten prosty zabieg pozwoli odmienić charakter wnętrza lub podkręcić jego aranżację. Jeśli twoja kuchnia była do tej pory jasna, przełam jej zachowawczość czymś bardziej wyrazistym. Bordo, ciemna butelkowa zieleń, granat, czerń czy grafit fajnie podkręcą aranżację kuchni.

Półki zamiast szafek w kuchni

Chcesz mieć efektowną kuchnię? Zmień swoje meble. Nie musisz od razu kupować nowych. Wystarczy, że delikatnie przerobisz te, które już posiadasz. Zdejmij z kilku szafek drzwiczki (razem z zawiasami) a zobaczysz, jak bardzo zmieni się twoja kuchnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu kuchnia będzie wydawać się większa i bardziej przestronna. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy malując wnętrze szafki.