Białe kuchnie to ostatni krzyk mody. Są przepiękne, szalenie stylowe i wnoszą do życia uczucie perfekcyjnej harmonii. Na białą kuchnię warto się skusić. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Taka kuchnia fajnie sprawdzi się w mieszkaniu nowoczesnym i klasycznym. Ale uwaga! Aby biała kuchnia nie wyglądała zbyt sterylnie i zbyt szpitalnie, warto tchnąć w nią odrobinę koloru. Dozwolone są wszelkie odcienie tęczy. Kolor biały genialnie współgra z pastelami i kolorami fluo. Możemy więc szaleć i eksperymentować.

Z jakimi kolorami najlepiej łączyć biel?

Biel jest kolorem uniwersalnym, dlatego łatwo ją łączyć z innymi barwami. W zależności od naszych własnych preferencji, możemy połączyć ją z zielenią, niebieskim lub żółtym. Biel fajnie współgra z granatami i czerwieniami. Eleganckie duety tworzy z czernią. Ale uwaga! Z nadmiarem kolorów nie ma co przesadzać. Lepiej wybrać jeden lub dwa akcenty w kolorze, aniżeli wprowadzać ich całą paletę. Umiar zawsze jest w cenie, bo to on tworzy wnętrza stylowe i ze smakiem.

Jakie dodatki wybrać?

Posiadając białą kuchnię, pozostałe elementy wyposażenia mogą być dobrane na zasadzie kontrastu. Biel wyostrza inne kolory, jest dla nich odpowiednim tłem. Dzięki dostępnym na rynku kolorowym dodatkom możemy stosunkowo często zmieniać jej wygląd. Białe ściany, powierzchnie stołów i blatów, szafki – wszystko to powinno być tłem dla barwnych produktów. W białej kuchni dobrze prezentować się będą np. kolorowe krzesła. Doskonałym rozwiązaniem będą także kolorowe lampy czy kolorowy dywanik położony na białą, drewnianą podłogę. Możemy także zdecydować się kolorowe urządzenia AGD – kuchenkę mikrofalową, blender czy ekspres do kawy.

Sterylną biel kuchni przełamią również kolorowe kubeczki i talerze oraz garnki emaliowane o ciekawej kolorystyce. Fajnym pomysłem będą kolorowe zasłony lub rolety. Genialny efekt zapewni kolorowa lodówka lub piekarnik. Dobrze wybrać także oryginalny toster czy czajnik elektryczny. Kombinacji może być bardzo dużo, a zależą one jedyne od naszego pomysłu.

Dodatki nie muszą być nudne

Aranżacja kuchni, w której wykorzystano biel, nie musi być wcale minimalistyczna. Dokonując nawet niewielkiej zmiany w postaci dodatków, jesteśmy w stanie stworzyć zupełnie inne, bardziej urozmaicone wnętrze. Tak naprawdę klimat, jaki będzie panował w tym pomieszczeniu, zależy tylko od nas samych. Czasami wystarczy jeden dodatkowy element wystroju, który sprawi, że poczujemy się o wiele lepiej. Zakup czarnej lub różowej lodówki zdziała prawdziwe cuda i wniesie do wnętrza fajny nastrój. Tak więc eksperymentujcie i bawcie się kolorem, bo naprawdę warto!

Warto zajrzeć także na Lodówki dla wymagających