źródło: www.fabrykaform.pl
źródło: www.fabrykaform.pl

Zdarzyło się wam wyciągnąć brytfannę z pieca i nie wiedzieć co z nią zrobić, a dokładniej – gdzie postawić? To samo tyczy się gorących garnków. Bardzo często nie wiemy gdzie położyć rozgrzane naczynie tak, aby nie uszkodziło stołu czy blatu kuchennego lub nie pozostawiło nieestetycznych okręgów. Jest na to jedna rada – podstawka pod rozgrzane naczynie! Jeśli sięgniecie po tą w wydaniu nowoczesnych (futurystycznym) dodatkowo wniesiecie do kuchni fajny element dekoracyjny.

Podstawki pod gorące garnki mogą być przez nas wykorzystane nie tylko w dosłownym celu. Z powodzeniem mogą odgrywać także inne role. Na pewno dobrze spiszą się w roli „ochraniacza” stołu podczas imprezy czy przyjęcia. Na pewno będą fajnie wyglądać podczas serwowania codziennych śniadań lub obiadów, zastępując klasyczne podstawki na stół. Te wykonane ze szkła, zastąpią deski do krojenia. Genialnie spiszą się także w roli desek na sery i wędliny.

Gdzie szukać takich cudów? Teoretycznie wszędzie. Jeśli jednak zależy Wam na typowo designerskich gadżetach, proponuję zajrzeć do Fabryki Form. Większość oferowanych produktów wygląda tak, że aż szkoda ich używać. No ale przecież po to właśnie są 🙂 W zależności od aranżacji kuchni, możecie wybrać podstawki wykonane ze szkła lub stali nierdzewnej. Możecie sięgnąć po podstawki, które dopełnią wystrój kuchni lub wręcz przeciwnie – takie, które z łatwością można schować gdzieś w szafce, tym samym oszczędzając miejsce na blacie roboczym. Ciekawą propozycją są podstawki rozkładane i rozciągane, które dopasowują się do wielkości i kształtu naczyń. Prawdziwe perełki. Wybór jest naprawdę ogromny!

  1. Podstawka pod garnek MAGIC EDITION
źródło: www.fabrykaform.pl
źródło: www.fabrykaform.pl

Jest to podstawka wykonana ze stali nierdzewnej, a więc materiału, który doskonale chroni przed wysoką temperaturą. Elementy gumowe zastosowane w podstawce zapobiegają przesuwaniu się jej pod garnkiem. Produkt ten łączy przyjemne z pożytecznym. Jest elegancki, a jednocześnie praktyczny i funkcjonalny.

  1. Podstawka pod garnek FLEX
źródło: www.fabrykaform.pl
źródło: www.fabrykaform.pl

Ta silikonowa podstawka to naprawdę pomysłowy gadżet. Poza tym, że chroni blaty i stoły kuchenne przed działaniem wysokich temperatur, to na dodatek może służyć do otwierania słoików! Nowoczesny gadżet można zwinąć gdy nie jest używany, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca w kuchennej szufladzie.

  1. Podstawka pod gorące naczynia STRETCH
źródło: www.fabrykaform.pl
źródło: www.fabrykaform.pl

Pomysłowa i wygodna podstawka pod gorące naczynia Stretch to gadżet należące do oferty Joseph Joseph. Z powodzeniem może służyć jako podstawka pod nieduży garnek, jak również solidne większe naczynie, np. żaroodporna brytfanna. Po złożeniu podstawka zajmuje niewiele miejsca i może być przechowywana w szufladzie kuchennej nie zajmując zbyt wiele miejsca. Podstawka dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych.

  1. Deska KLAPS
źródło: www.fabrykaform.pl
źródło: www.fabrykaform.pl

Ta deska to świetna propozycja dla wszystkich miłośników gotowania, którzy przy okazji kochają świat filmu. Deska wyglądająca jak klaps filmowy przeniesie każdego jej posiadacza w magiczny świat filmu. Dzięki tej desce będziecie mogli poczuć się, jakbyście byli na planie filmowym. Dzięki temu, że podstawka wykonana jest ze szkła, może służyć nie tylko jako ochrona mebli przed gorącymi garnkami i naczyniami, ale także jako deska do krojenia lub serwowania małych przekąsek, np. serów. Podstawka jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Jest także łatwa w utrzymaniu w czystości.