Jakie sztućce wybrać – srebrne, a może ze stali nierdzewnej?

posegregowane w przegródkach najlepsze sztućce

Sztućce to niezbędny element wyposażenia kuchni. Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Służą nam każdego dnia od porannego posiłku aż po kolację. Odpowiednio dobrane, z powodzeniem spełniają rolę użytkową i dekoracyjną. Wybierając sztućce należy pamiętać, że mają służyć nam przez wiele lat, a jednocześnie być ozdobą stołu. Oczywiście ideałem byłoby nabyć sztućce srebrne lecz niestety te oryginalne potrafią kosztować krocie. Jakie więc wybrać w zamian? Możliwości jest całe mnóstwo. Poniżej znajdziecie kilka propozycji.

Sztućce ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest najpopularniejszym materiałem, z którego produkuje się obecnie sztućce. Jest trwała, odporna na korozje i działanie wysokich temperatur. Większość stopów opatrzona jest symbolem 18/10, co oznacza, że stal zawiera 18% chromu i 10% niklu. Takie proporcje gwarantują wysoką funkcjonalność oraz estetyczny wygląd produktu. Sztućce produkowane z takiego stopu mogą być jednak źle tolerowane przez osoby uczulone na nikiel. Tylko sztućce wykonane ze stali o symbolu 18/0, są całkowicie pozbawione uczulającego pierwiastka i tym samym bezpieczne dla każdego. Sztućce wykonane ze stali nierdzewnej są niewymagające w pielęgnacji. Nadają się do zmywania w zmywarce, ale zalecana jest ostrożność w przypadku agresywnych detergentów, które mogą powodować zarysowania.

Sztućce drewniane

Drewno to ciepły i bardzo przyjemny w dotyku materiał o wysokich walorach estetycznych, ale o różnej wytrzymałości. Jeśli chcemy, aby zakupione przez nas drewniane sztućce były trwałe, należy wybrać te wykonane z twardego drewna, jak np. buk. Dobrym pomysłem są też sztućce wykonane z drewna brzozowego, które cechuje się jasnym, estetycznym kolorem i nie wymaga wybielania. Drewniane sztućce na pewno będą piękną ozdobą każdego stołu. Poza tym, doskonale sprawdzą się w kuchni każdego eko fana.

Sztućce tytanowe

Tytan jest wykorzystywany głównie do produkcji wytrzymałych sztućców turystycznych. Wykonane z niego sztućce są lekkie, bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania. Cechuje je także wytrzymałość na wysokie temperatury oraz trudne warunki atmosferyczne, co sprawia, że świetnie sprawdzają się podczas biwakowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.