W ostatnim poście pisałam Wam o niezbędnych gadżetach do kuchni. Dziś postanowiłam kontynuować ten temat, bo mam wrażenie, że nie został on wyczerpany do końca. To, że garnki stanowią niezbędny element wyposażenia kuchni – to fakt. To, że równie ważne są patelnie i zestawy profesjonalnych noży – to fakt kolejny. Ale nie tylko one wpływają na komfort prac kuchennych. Co jeszcze powinniśmy posiadać, aby czas spędzony w kuchni był przyjemny i efektywny?

Zestaw przyborów kuchennych

Każda perfekcyjna pani domu wie, jak ważne są przybory kuchenne. Korzystamy z nich niemalże non stop – do przygotowywania posiłków, jak i ich serwowania. Obecnie najmodniejsze są przybory wykonane ze stali nierdzewnej – minimalistyczne i proste w formie, takie, które świetnie dopełniają nowoczesne aranżacje wnętrza. Dobrym wyborem są także przybory drewniane, które wyglądają bardzo estetycznie i pasują do każdej kuchni. Które przybory są najbardziej potrzebne? Na pewno wszelkiego rodzaju łyżki i łopatki. Bez nich nie przygotowalibyśmy żadnej zupy i żadnego sosu. Na pewno przydatne są chochle oraz szczypce.

Przybory wykonane z drewna są bardzo bezpieczne dla pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Nie rysują garnków i patelni, a przy okazji są szalenie lekkie i poręczne. Niestety, drewniane akcesoria mają też swoje minusy. Są dość podatne na pęknięcia i zniszczenie. Nie można ich namaczać, gdyż wtedy zaczynają się kruszyć. Bardziej trwałe są na pewno przybory metalowe. Fajną propozycję stanowią przybory silikonowe. Nie rysują naczyń, są lekkie i odporne na wysokie temperatury. Łatwo się je czyści i łatwo z nich korzysta.

Młynki do przypraw

Świeżo mielone przyprawy to najlepsze, co możemy zaserwować sobie i swoim bliskim. Nic tak nie podkreśla smaku potraw i nic tak nie aramatyzuje dań, jak świeże przyprawy. Jeśli jesteś ich zwolennikiem, powinieneś zaopatrzyć się w młynki do przypraw. Do wyboru są młynki drewniane, plastikowe, akrylowe, metalowe, ręczne i na baterie. Często lepiej dopłacić za sprzęt o wyższej jakości. Kupując młynek, zwróć przede wszystkim uwagę na łatwość jego użycia. Musi być funkcjonalny. Bardzo ważna jest również jakość mielenia. Młynki mogą mielić ziarna grubo, drobno albo bardzo drobno.