naczynie do pieczenia chleba

Dziś jeszcze pozostaniemy w temacie akcesoriów kuchennych. Jakiś czas temu postanowiłam, że będę sama piekła chleby. Te zakupione w piekarni nie do końca spełniały moje oczekiwania, zwłaszcza, że mam problem z tolerancją glutenu. A znalezienie dobrego chleba bezglutenowego graniczy z cudem. Jedyną przeszkodą, jaką napotkałam w realizacji planów był brak odpowiednich naczyń do wypiekania chleba w domu. Postarałam się więc o wolne popołudnie, zasiadłam przed komputerem i zrobiłam rozeznanie. Okazało się, ze jeśli już coś mi się spodobało, to kosztowało krocie. Szukałam, szukałam i szukałam. Traciłam cierpliwość i nadzieję, że znajdę coś w sam raz dla siebie. Ale… znalazłam! Dziś tymi cudami podzielę się z wami. 

Naczynie do pieczenia chleba – propozycja numer 1

źródło: mykitchen.pl
źródło: mykitchen.pl

Mimo, że pierwszy wybór nie należy do najtańszych, bo kosztuje trochę ponad 500zł, to jednak warto przyjrzeć mu się z bliska. Zaletą tegoż urządzenia jest specjalny kształt pokrywy, który umożliwia równomierne pieczenie i zatrzymywanie wilgoci, co sprawia, że gotowy wypiek jest chrupiący i ma cudownie złocistą skórkę. W urządzeniu Emile Henry, chleb piecze się równomiernie w środku i jednocześnie suszy na zewnątrz. Ważne! Podczas pieczenia nie ma konieczności wstawiania do piekarnika szklanki wody dla zachowania wilgotności wypieku.

Naczynie do pieczenia chleba – propozycja numer 2

źródło: mykitchen.pl
źródło: mykitchen.pl
źródło: mykitchen.pl
źródło: mykitchen.pl

Naczynie Lekue to propozycja dla osób, które lubią nowoczesne gadżety. Jest to przedmiot tzw. wielofunkcyjny. W otwartym pojemniku możemy jednocześnie odmierzać składniki, wyrabiać ciasto i pozostawić do wyrośnięcia. Gdy pojemnik zamkniemy – wówczas nada się do pieczenia. Z pewnością zastanawia was dlaczego pojemnik nie zamyka się do końca. Nie jest to niedopracowanie, a specjalne działanie. Chodzi o to, aby para wodna miała zapewnioną swobodną cyrkulację podczas pieczenia, co z kolei przekłada się na efekt końcowy wypieku – chleb jest dzięki temu wilgotny i nie wysycha zbyt szybko. Pojemnik wykonany jest z higienicznego i łatwego w utrzymaniu w czystości silikonu. Naczynie śmiało można myć w zmywarce. Naczynie kosztuje niecałe 150zł.