Co powiecie na  kuchnię w odcieniach czerni. Będzie dość kontrowersyjnie, a jednocześnie bardzo stylowo. Czerń to jeden z najgorętszych kolorów ostatnich czasów. Coraz częściej pojawia się w aranżacjach wnętrz, pozwalając stworzyć wspaniałe, stylowe i oryginalne wnętrza.

Czarna kuchnia prezentuje się szalenie elegancko, jednakże nie jest rozwiązaniem dla każdego. To pomysł zarezerwowany dla odważnych i nie bojących się nie iść na kompromisy. To rozwiązanie dla osób, które nie lubią podążać za tłumem. Biorąc pod uwagę fakt, że czerń jest kolorem mocno dominującym, najlepiej sprawdza się w kuchniach dużych i przestronnych, gdzie nie ma szans na przytłoczenie wnętrza. W odcieniach czerni najlepiej prezentują się kuchnie bardzo nowoczesne, a więc dość surowe, oszczędne i minimalistyczne, z nagromadzeniem prostych form i geometrycznych kształtów.

Czerń sama w sobie mogłaby być za bardzo przytłaczająca, dlatego też warto przełamać ją akcentem w innym kolorze. Może to być biel, która tylko podkręci dostojność wnętrza, a może to być jakiś żywszy kolor, np. fuksja. Inny kolor może pojawić się na jednej ze ścian, suficie lub na podłodze. Może też wystąpić na elementach wyposażeniach, jak lampy czy sprzęt AGD. Inny kolor będzie fajnie prezentować się również w postaci dodatków: ozdobnych mis czy zastawy stołowej.

Mat i połysk

Decydując się na urządzenie kuchni w odcieniach czerni, dobrze jest zabawić się matem i błyskiem. Na przykład matowe blaty będą fajnie współgrać z błyszczącymi frontami szafek lub odwrotnie, matowe fronty szafek fajne historie stworzą z błyszczącymi płytkami lub sprzętem AGD.

Oświetlenie

Przy kuchni skąpanej w czerni szalenie ważne jest odpowiednie oświetlenie i o nim właśnie musicie pamiętać w pierwsze kolejności. Do surowego i oszczędnego wnętrza możecie wprowadzić duże lampy o ciekawych formach, które mogą zawisnąć nad kuchennym stołem. Ciekawym rozwiązaniem będą też lampki led zamontowane w szafkach lub pod półkami.