źródło: pinterest
źródło: pinterest

Mała kuchnia to duży kłopot. Zanim wprowadzimy do niej jakikolwiek element, musimy dokładnie to przemyśleć. W małej kuchni każdy, nawet najmniejszy detal, odgrywa ważną rolę. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie zlewozmywaka. Zbyt duży – będzie nam zawadzał i przytłaczał wnętrze. Zbyt mały – uniemożliwi nam swobodne funkcjonowanie w kuchni i przygotowywanie posiłków.

Wybierając zlewozmywak do małej kuchni, warto przyjrzeć się trzem rodzajom produktów. Przede wszystkim, jeśli dysponujemy niewielką powierzchnią roboczą, rozważmy zakup zlewozmywaka jednokomorowego, który zajmuje znacznie mniej miejsca niż jego dwukomorowe odpowiedniki.

Jeżeli należycie do osób, które nie potrafią funkcjonować bez zlewu z dwoma komorami, zdecydujcie się na zakup modelu 1,5 komorowego, będącego zgrabnym kompromisem pomiędzy jedną a dwiema komorami.

Na małym metrażu warto pomyśleć o zlewozmywaku podwieszanym lub wpuszczanym w blat, który wizualnie chowa się w płycie i zdaje się zajmować mniej miejsca. Szczególnie w przypadku zlewozmywaków podwieszanych, których kołnierz schowany jest pod blatem, zyskujemy kilka milimetrów powierzchni blatu oraz wrażenie większej przestrzeni.

Małe wnętrza wręcz przepadają za produktami minimalistycznymi, oszczędnymi w wyrazie i pozbawionymi zbędnych ozdób. Proste zlewy najlepiej wpiszą się w charakter małej kuchni, bez względu na jej styl i aranżację.

Małą kuchnię optycznie powiększymy wprowadzając do niej zlew wykonany z materiału na wysoki połysk. Powierzchnie, które odbijają światło mają bowiem tendencję do optycznego powiększania przestrzeni. Podobny efekt uzyskamy dobierając zlew do blatu kuchennego. Jeśli jeden i drugi element będą utrzymane w tym samym odcieniu, optycznie powiększą powierzchnię roboczą.

źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest