odnowiona kuchnia małym kosztem bez gruntownego remontu, odmalowane szafki nowe blaty i pomalowane płytki ścienne
źródło: www.pinterest.com

Nowa kuchnia to marzenie wielu z nas. Niestety, nie zawsze mamy możliwości, aby stare wnętrze zamienić na zupełnie nowe. Poza tym, nowe nie musi od razu oznaczać gruntownego remontu. Pisałam Wam w ostatnim poście, że czasami niewielkie zmiany potrafią zdziałać cuda. Dziś postanowiłam wrócić do tematu i podsunąć Wam jeszcze kilka pomysłów na tanie, jednocześnie efektowne odświeżenie wnętrza.

Stare – nowe szafki

Chcąc odświeżyć kuchenne wnętrze możemy, aczkolwiek chcąc oszczędzić nie musimy inwestować w nowe meble. Jeśli te, które posiadamy nie zdążyły nas znudzić, a są jedynie odrobinę zniszczone, możemy po prostu je przemalować. Ciemne szafki można nieco rozjaśnić, a nawet pomalować w odcieniu czystej bieli. Efekt będzie oszałamiający. Lub odwrotnie – jasne szafki można przyciemnić lub pomalować na ciemny kolor. Taki zabieg spowoduje, że kuchnia nabierze zupełnie nowego charakteru i stylu. Innym rozwiązaniem jest oklejenie frontów szafek podobną jak teraz lub (w przypadku chęci zmian) zupełnie inną okleiną meblową.

Nowe uchwyty

Przy okazji malowania starych szafek, możecie również pokusić się o zmianę ich uchwytów. Nie da się ukryć, że one także się starzeją, a tym samym z każdym rokiem wyglądają mniej atrakcyjnie. Poza tym, jeśli zmienicie kolor mebli, fajnie byłoby także dopasować do nich kolorystycznie uchwyty. Tego typu gadżety nie są drogie, a efekt zapewniają niesamowity.

Oryginalne dodatki

Ta opcja jest chyba najdroższą ze wszystkich przedstawionych. Z pewnością wiecie, że nic tak nie odmienia wnętrza i nie czyni go bardziej stylowym, niż designerskie dodatki i gadżety. Na rynku dostępnych jest obecnie tysiąc rozmaitych dodatków kuchennych, które nie tylko pomagają w codziennych czynnościach, ale także fajnie zdobią wnętrze. Wystarczy np. zakupić kolorowe osłonki na doniczki, w których hodujecie zioła, a całe wnętrze nabierze innego charakteru. Wystarczy kupić spinki do firanek, aby zyskać na przytulności. Wystarczy zainwestować w kolorowy czasomierz lub fajny zegar na ścianę, aby wnętrze odmłodniało. Fajnym i jednocześnie tanim pomysłem jest oklejenie sprzętu AGD. Zamiast kupować nową lodówkę, można śmiało ozdobić ją specjalnymi naklejkami. Można też pomalować ją tablicową farbą. W ten sposób dodatkowo zyskacie nowy gadżet, na którym będziecie mogli zapisywać listę zakupów lub podział obowiązków dla najbliższych.