odnowiona kuchnia bez wielkich kosztów i gruntownego remontu, pomalowane szafki na granatowo , górne szafki w bieli wraz ze ścianami kuchni, opaska z białych płytek ściennych
źródło: www.pinterest.com

Kuchnia jest sercem każdego domu. Nic więc dziwnego, że chcemy aby była idealna. Niestety, kuchnia tak jak inne wnętrza, z czasem traci na swej atrakcyjności. To, co dawniej wydawało się nam ładne, dziś nie do końca musi takie być. Poza tym, pewne rzeczy przestają być modne, niszczą się i starzeją, tym samym tracąc na swej atrakcyjności. Wbrew pozorom remont kuchni wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Nie musimy wydać na nowe wnętrze wszystkich oszczędności. Nie musimy też brać kredytu. Jedyne czego potrzebujemy, to odrobina fantazji. Czasami niewielkie zmiany potrafią dokonać prawdziwych cudów. Czasami przy odrobinie wysiłku, możemy osiągnąć spektakularne efekty. W dzisiejszym poście podpowiem wam, jak tanim kosztem odmienić kuchnię tak, aby wnętrze na nowo nas cieszyło i zachwycało.

Ściany pod specjalnym nadzorem

Ściany w kuchni brudzą się najbardziej. I to właśnie przez zabrudzone ściany, nasza kuchnia nie wygląda zbyt elegancko i atrakcyjnie. Dobrym sposobem na odświeżenie ścian i nadanie im zupełnie innego charakteru jest zainwestowanie w płytki, co oczywiście wiąże się z pewnymi kosztami. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian farbą. Wiaderko farby nie kosztuje majątku, a efekt może być spektakularny. Chcąc zachować efekt świeżości na dłużej i tym samym zaoszczędzić na kolejnym malowaniu, kupcie farbę przystosowaną do wnętrz takich, jak kuchnia. Nie są one dużo droższe od tych tradycyjnych, a służą przez wiele lat.

Nowy zlew

Zlewozmywaki grają we wnętrzu pierwsze skrzypce i skupiają na sobie całą uwagę. Jeśli kupiliście swój zlew lata temu, to na pewno dziś nie wygląda on najlepiej. Czas na zmianę. Oczywiście nie musicie od razu stawiać na zlewozmywaki granitowe, które są bardzo efektowne, ale też i bardzo drogie. Śmiało możecie wybrać zlew wykonany ze stali. Te, które obecnie znajdziemy w sklepach prezentują się naprawdę przyzwoicie. Dużą ich zaletą jest odporność na działanie wysokich temperatur i uniwersalizm. Ważne jest również to, że zlewozmywaki stalowe można kupić już od 99zł.

Odnawiamy blat

Nowy blat kuchenny potrafi zdziałać cuda. Jeśli nie chcecie malować kuchni i inwestować w nowy zlewozmywak, przynajmniej zastanówcie się nad odświeżeniem blatu. Efekt będzie piorunujący. Nowy blat sprawi, że cała kuchnia będzie wyglądała na nowszą. Blaty drewniane i kamienne są bardzo eleganckie, ale też drogie. Model pokryty laminatem jest o wiele tańszy, a prezentuje się równie efektownie co tamte.