prostokątny zlewozmywak z nowoczesną baterią

Zadbany zlewozmywak to piękna ozdoba kuchni. Poza tym, odpowiednio pielęgnowany zlew służy dłużej niż model, o który nie za bardzo dbamy. Utrzymanie zlewu w dobrej formie nie jest skomplikowane, jeżeli tylko będziemy go regularnie pielęgnować środkami dostosowanymi do rodzaju tworzywa, z jakiego został wykonany. Poniżej znajdziecie skuteczne sposoby czyszczenia zlewu ze stali oraz ceramiki.

Zlewozmywaki ze stali

Stal nierdzewna to materiał, który zachwyca prostotą i elegancją. To właśnie zlewy stalowe wybieramy najczęściej. Dlaczego? Bo nie są one zbyt drogie, a jednocześnie prezentują się dość efektownie i pasują praktycznie do każdej aranżacji kuchni. Poza tym, zlewozmywaki ze stali nie odbarwiają się, nie wchodzą w reakcje chemiczne i są trwałe. Do jego codziennej pielęgnacji tego typu zlewów z powodzeniem można użyć płynu do mycia naczyń, ale najlepsze są ogólnodostępne preparaty i mleczka. Zlew z silnym osadem kamienia można przemyć roztworem wodnym octu spożywczego, wymieszanego z wodą jeden do jednego. W celach konserwacyjnych także raz w tygodniu natłuszczamy go olejem jadalnym. Po każdym zabiegu pielęgnacyjnym warto go spłukać letnią wodą, a następnie osuszyć miękką ściereczką.

Zlewozmywaki ceramiczne

Zlewozmywaki ceramiczne uznawane są przez wielu za najlepsze. Cóż… jest to bardzo widoczne przede wszystkim w ich cenie. Obiektywnie rzecz biorąc, ceramika to jeden z najtwardszych materiałów. Co za tym idzie – ceramiczne zlewy są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkiego rodzaju zarysowania. Nie straszne im także skrajne temperatury. W jaki sposób pielęgnować tego typu zlewy? Ceramika jest dość łatwa w utrzymaniu w czystości. Jej główną zaletą jest duża odporność na rdzę i kamień. Zlewy ceramiczne z łatwością umyjemy przy pomocy każdego dostępnego mleczka. Śmiało wystarczy też zwykła wilgotna ściereczka i odrobina płynu do mycia naczyń.

 

Polecamy: Zmywanie z klasą: granitowy zlewozmywak