jaki kolor do kuchni
źródło: https://pl.pinterest.com

Kuchnia to ważne miejsce w każdym domu. Bardzo często służy nie tylko do przygotowywania codziennych posiłków, ale również spędzania czasu z najbliższymi. Nie jest tajemnicą, że najlepsze imprezy i spotkania towarzyskie mają miejsce właśnie w kuchni. Aby kuchnia była wnętrzem idealnym pod każdym względem musi spełniać kilka kryteriów. Powinna być funkcjonalna i wygodna. To nie tak, że tylko duże kuchnie mogą być wygodne. Jeśli dobrze zaaranżujemy małą kuchnię, ona także będzie komfortowa w codziennym użytkowaniu. Na atmosferę panującą w kuchni wpływa również kolorystyka. Kolor jest bardzo ważny, bo pozwala kształtować przestrzeń, a dodatkowo wpływa na jej charakter. Jakie barwy najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Kolory w małej kuchni

Mała kuchnia jest dość wymagająca. Jeśli sprawia wrażenie „klitki”, bo faktycznie nie grzeszy dużą powierzchnią, na pewno nie można pomalować jej w ciemnych tonacjach. Wszelkie granaty czy szarości tylko przytłoczą małe wnętrze i sprawią, że optycznie będzie  wyglądało na jeszcze mniejsze. W przypadku niewielkich kuchni zawsze dobrze jest postawić na pastele i słoneczne kolory. Takie barwy będą genialnie odbijać światło, co przyczyni się do optycznego powiększenia wnętrza. W tym sezonie bardzo modne są pastele, a więc kolory w wydaniu rozbielonym. Do łask wróciła także przez chwilę zapomniana biel. Świetnie sprawdzą się też delikatnie odcienie żółci, mięty i błękitu.

Kolory w dużej kuchni

Kuchnie duże i przestronne pozwalają już na śmielsze zabawy kolorem. Dużej powierzchni nie jest w stanie nic zaszkodzić, dlatego w jej przypadku możemy pozwolić sobie na eleganckie grafity, granaty, a nawet i czernie. Ta ostatnia od jakiegoś już czasu jest numerem jeden w aranżacji kuchni. Mimo, że brzmi dość kontrowersyjnie, to jednak w przestronnym wnętrzu sprawdza się świetnie. W połączeniu z białymi meblami, wygląda szykownie i stylowo. Wciąż modna pozostaje również czerwień i pomarańcz. Ta ostatnia idealnie sprawdzi się w kuchni, w której codzienne posiłki spożywają niejadki. Kolor ten pobudza apetyt i sprawia, że chętnie zjadamy to, co mamy na talerzu. Chcąc wnieść do wnętrza nutkę oryginalności, można postawić także na szarości.