posegregowane w przegródkach najlepsze sztućce

Sztućce to niezbędny element wyposażenia kuchni. Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Służą nam każdego dnia od porannego posiłku aż po kolację. Odpowiednio dobrane, z powodzeniem spełniają rolę użytkową i dekoracyjną. Wybierając sztućce należy pamiętać, że mają służyć nam przez wiele lat, a jednocześnie być ozdobą stołu. Oczywiście ideałem byłoby nabyć sztućce srebrne lecz niestety te oryginalne potrafią kosztować krocie. Jakie więc wybrać w zamian? Możliwości jest całe mnóstwo. Poniżej znajdziecie kilka propozycji.

Sztućce ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest najpopularniejszym materiałem, z którego produkuje się obecnie sztućce. Jest trwała, odporna na korozje i działanie wysokich temperatur. Większość stopów opatrzona jest symbolem 18/10, co oznacza, że stal zawiera 18% chromu i 10% niklu. Takie proporcje gwarantują wysoką funkcjonalność oraz estetyczny wygląd produktu. Sztućce produkowane z takiego stopu mogą być jednak źle tolerowane przez osoby uczulone na nikiel. Tylko sztućce wykonane ze stali o symbolu 18/0, są całkowicie pozbawione uczulającego pierwiastka i tym samym bezpieczne dla każdego. Sztućce wykonane ze stali nierdzewnej są niewymagające w pielęgnacji. Nadają się do zmywania w zmywarce, ale zalecana jest ostrożność w przypadku agresywnych detergentów, które mogą powodować zarysowania.

Sztućce drewniane

Drewno to ciepły i bardzo przyjemny w dotyku materiał o wysokich walorach estetycznych, ale o różnej wytrzymałości. Jeśli chcemy, aby zakupione przez nas drewniane sztućce były trwałe, należy wybrać te wykonane z twardego drewna, jak np. buk. Dobrym pomysłem są też sztućce wykonane z drewna brzozowego, które cechuje się jasnym, estetycznym kolorem i nie wymaga wybielania. Drewniane sztućce na pewno będą piękną ozdobą każdego stołu. Poza tym, doskonale sprawdzą się w kuchni każdego eko fana.

Sztućce tytanowe

Tytan jest wykorzystywany głównie do produkcji wytrzymałych sztućców turystycznych. Wykonane z niego sztućce są lekkie, bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania. Cechuje je także wytrzymałość na wysokie temperatury oraz trudne warunki atmosferyczne, co sprawia, że świetnie sprawdzają się podczas biwakowania.