pinterest
pinterest

Kuchnie w stylu nowoczesnym w przeciągu krótkiej chwili stały się szalenie popularne i modne. Nic w tym dziwnego, bowiem wprowadziły do naszego życia ład, harmonię i porządek. Wszechobecny minimalizm pozwolił zapanować nad chaosem i stworzył przestrzenie, w których my zabiegani i zapracowani czujemy się naprawdę dobrze. Co więcej ten minimalizm chaotyczne wnętrza zamienił na funkcjonalne i wygodne.

W nowoczesnej kuchni wszystko musi być dokładnie przemyślane i zaplanowane. Tutaj nie ma miejsca na przypadek. Każda rzecz musi być starannie wyselekcjonowana tak, aby nie zaburzyła ogólnej filozofii wnętrza i nie przytłoczyła go. Przez to, że wszystko jest takie ograniczone do minimum, sterylne i proste w formie, kuchnie w stylu nowoczesnym wydają się być zbyt zimne i bez „duszy”. Taki odbiór wzmaga też kolorystyka z dominującą bielą i szarościami na czele. Dlatego też w celu przełamania tej zachowawczości warto postawić na odpowiednie dodatki, które wniosą do wnętrza kolor i ładnie ożywią przestrzeń. Bo co by nie mówić, nawet kuchnie nowoczesne potrzebują nutki koloru.

Oczywiście dodatków w naszej nowoczesnej kuchni nie może być zbyt wiele. Nie możecie od razu rzucać się na wszystkie bibeloty, jakie tylko wam się podobają. Pamiętajcie, że nadmiar ozdobników nie ożywi wnętrza, a tylko je zepsuje. Zamiast więc na kilka nic nie znaczących dodatków lepiej jest postawić na jeden (ewentualnie dwa), które odmienią wnętrze i dodadzą mu charakteru.

Obraz Tulipany (źródło: nomi.pl)
Obrazy Tulipany (źródło: nomi.pl)

Osobiście jestem fanką ozdabiania ścian. Dlaczego? Bo puste ściany przygnębiają i wprowadzają niepotrzebne uczucie osamotnienia. Te ozdobione obrazami lub naklejkami ściennymi od razu prezentują się weselej. Poza tym ściany jako pierwsze rzucają się w oczy. Warto więc się postarać aby były ładne i estetyczne.

Czym ozdobić kuchenne ściany? Osobiście radziłabym wam sięgnąć po jakieś fajne obrazy. Może nie jest to zabieg zbyt popularny, aczkolwiek efekt końcowy zapewnia rewelacyjny. Jeśli nie macie swoich ulubionych obrazów, proponuję wam zajrzeć na stronę nomi.pl na której to znajdziecie bogatą gamę zasługujących na uwagę obrazów. W ascetycznej i minimalistycznej kuchni idealnie sprawdzą się obrazy tulipany. Motyw kwiatów jest teraz szalenie modny, a poza tym fajnie współgra z kuchennym wnętrzem.

Obraz Tulipany (źródło: nomi.pl)
Różowe tulipany (źródło: nomi.pl)

Jeśli wasza kuchnia pomalowana jest na inny, aniżeli biały kolor, koniecznie wybierzcie obrazy tulipany utrzymane w stonowanej kolorystyce, np. bieli i zieleni. Jeśli zaś w waszej kuchni pierwszoplanową rolę odgrywa sterylna biel, zdecydujcie się na obrazy w tulipany kolorowe, np. różowe. Genialnie przełamią one monochromatyczną atmosferę i jednocześnie wprowadzą do wnętrza kolorowy akcent, który będzie prawdziwą perełką i kropką nad „i” ogólnej aranżacji.