modna kuchnia 2017

Masz białą kuchnię? A może marzy ci się kuchnia skąpana w pastelach? Zapomnij o tym! W sezonie 2017 najmodniejsze będą kuchnie ciemne – czarne, szare, granatowe. Na szczycie plasuje się również ciemny brąz i to zarówno w kwestii ścian i posadzek, jak i mebli.

Minimalizmowi mówimy: żegnaj

Minimalizm królował przez ostatnie miesiące, a nawet i lata. Czas zatem z nim się pożegnać. Przynajmniej na chwilę. Sezon 2017 upłynie pod znakiem powrotu do klasyki, nowej odsłony stylu glamour czy przytulności w zgodzie z duńską filozofią hygge. Do łask wraca też ekologia i styl etno. We wnętrzach nowoczesnych królująca do tej pory biel wypierana jest przez szarość. Coraz częściej królują też kolory ciemnie, z czernią na czele. Czarne, brązowe czy ciemnoszare zabudowy kuchenne dostępne są zarówno w wersji nowoczesnej z gładkimi frontami, jak również w stylu vintage, a więc nieco bardziej ozdobnym.

To jest modne: czarne zabudowy kuchenne

Ciemne kolory, mimo iż prezentują się oszałamiająco, są dość trudne w obyciu. Nieodpowiednio dobrane i zastosowane potrafią przytłoczyć wnętrze i optycznie zmniejszyć przestrzeń. Ale to jedyna ich wada. Reszta to same zalety. Czarna zabudowa kuchenna to rozwiązanie gwarantujące elegancję na długie lata. Gładkie i lśniące fronty sprawdzają się w nowoczesnym wystroju, z kolei z matowymi można śmiało eksperymentować w wystroju klasycznym. Czerń lubi też kontrasty. Dlatego przy wnętrzach o mniejszym metrażu, warto łączyć ją z bielą, czerwienią lub szarościami.

modna kuchnia 2017

Modne szarości

Prawdziwym hitem aranżacji kuchennych w 2017 roku są ciemnie odcienie szarości, zwłaszcza grafit i antracyt. Mimo, że wcześniej kojarzone były głównie ze stylem nowoczesnym i industrialnym, teraz wykorzystywane są w aranżacjach klasycznych. Grafit i inne odcienie szarości na klasycznych zabudowach zyskują innego charakteru. Są bardziej ozdobne i bogate. Do takiej zabudowy najlepiej będą pasować wzorzyste czarno-białe płytki podłogowe.

Stylowe brązy

A co z brązami? One także będą miały wiele do powiedzenia w roku 2017. Brązy najlepiej łączyć z szarościami i odcieniami kremowymi. Jeśli zdecydujecie się na brązową zabudowę, dobierzcie do niej waniliowe płytki podłogowe.