Wszędobylskie maluchy odkrywające świat nie zawahają się przed realizacją nawet najgłupszych pomysłów. Wśród nich jest m.in. wkładanie paluszków w szczeliny drzwi, które może skończyć się bardzo poważnym przytrzaśnięciem albo nawet zmiażdżeniem palców. W trosce o bezpieczeństwo malucha, w domu przyjaznemu małym odkrywcom, dobrym pomysłem jest instalacja listew zabezpieczających przed przytrzaśnięciami.

dziecko w domu

Source: blog.etoncorp.com via Brenna on Pinterest

Listwa  zasłania szczelinę między drzwiami uniemożliwiając włożenie tam palców. W zestawie znajdują się dwie listwy, które zasłaniają szczeliny  z obu stron. Są samoprzylepne i nie wymagają przykręcenia do drzwi. Jeżeli zdecydujemy się na montaż listwy to drzwi będą mogły się otwierać maksymalnie o 110 stopni, w przypadku, gdy otwierają się szerzej musimy zastosować ograniczniki, aby nie zniszczyć listwy.

Produkt nadaje się również do zabezpieczenia drzwi w szafkach oraz okien. Pamiętajmy, że po jego zamontowaniu należy pozostawić drzwi zamknięte przez około 6 godzi, aby zapewnić trwałe przyklejenie się listwy.