jak urządzić kuchnię na poddaszu

Kuchnie na poddaszu są dość rzadko spotykane. Osobiście spotkałam się z takimi chyba ze dwa razy, nie więcej. Jednakże tego typu kuchnie potrafią mieć wiele uroku. Wbrew pozorom nie są aż tak trudne do zaaranżowania, jak mogłoby się to wydawać. Wystarczy mieć na nie konkretny pomysł i później wszystko idzie gładko jak po maśle. Możliwości zagospodarowania tej przestrzeni nie brakuje – najwięcej zależy od konstrukcji budynku, naszej pomysłowości i wyboru odpowiednich rozwiązań.

Odpowiednie światło

Nie od dziś wiadomo, że światło genialne modeluje przestrzeń – optycznie ją powiększa, poszerza, itp. Jeśli mamy kuchnię ze skosami dobrze jest postawić na oświetlenie ledowe i wbudować je w skosy oraz przestrzeń roboczą. Dzięki temu unikniemy zaciemnień i tzw. czarnych plam. Ważne, aby pamiętać o odpowiedniej temperaturze barwowej oświetlenia. Zimne światło pozwoli lepiej skupić się na wykonywanych czynnościach i pozostać skupionym przy pracach precyzyjnych, których nie brakuje w czasie przygotowywania posiłków.

kuchnia na poddaszu

A co z szafkami?

No cóż… Montowanie szafek na skosach nie należy do najłatwiejszych. W takiej kuchni na pewno lepiej sprawdzą się meble wykonywane na wymiar. Klasyczne półki mogą się tu nie sprawdzić. Tradycyjne szafki stojące będą już lepszym rozwiązaniem. Szafki powinny być montowane pionowo, ale sporo miejsca można zaoszczędzić wybierając ich odpowiedni system otwierania. Otwieranie do góry to sprytne rozwiązanie, które zapewni dużą wygodę i funkcjonalność.