automatyczny ekspres krups ea8050 podajnikiem do mleka

Nie wyobrażamy sobie poranka bez filiżanki małej czarnej. Bardzo często nie wyobrażamy sobie popołudnia bez słodkiego cappuccino czy latte. Kawa towarzyszy nam od dawien dawna. Jej aromat pobudza zmysły i poprawia humor. To fakt. Jeszcze do niedawna dobrą kawą zwykliśmy raczyć się w maleńkich kawiarenkach tak, jak robią to Włosi. Dziś większość z nas posiada już w swojej kuchni ekspres do kawy. Daje to poczucie niezależności i pozwala raczyć się ulubioną kawą bez konieczności wychodzenia z domu, często w piżamie i z potarganymi włosami. Ekspres do kawy warto posiadać. Pytanie rodzi się – w jaki najlepiej zainwestować, aby każdego dnia odczuwać satysfakcję? Cóż… jest to kwestia bardzo indywidualna, bo każdy z nas lubi inną kawę, a więc zupełnie czegoś innego będzie oczekiwać od ekspresu. Poniżej znajdziecie 3 rodzaje urządzeń, które są dziś najchętniej wybierane przez amatorów dobrej kawy.

Ekspresy ręczne (kolbowe)

Ekspresy ręczne, mimo iż nie należą do bardzo nowoczesnych wynalazków, wciąż cieszą się dużą popularnością. Najczęściej wybierane są przez tradycjonalistów. Na jakiej zasadzie działa taki ekspres? Zmielone ziarna kawy wsypuje się do sitka, a kolbę z sitkiem przymocowuje się do ekspresu. Woda pod ciśnieniem przepływa przez zmieloną kawę, dzięki czemu do filiżanki wydostaje się gotowy napar. Większość dostępnych teraz ekspresów ręcznych posiada wbudowane urządzenie, które służy do spieniania mleka. Jest to bajer, który chyba warto posiadać. Ale uwaga! Decydując się na zakup ekspresu ręcznego, warto pomyśleć nad zakupem młynka żarnowego. Taki dwuczęściowy zestaw zadowoli tych, którzy nad wygodę obsługi stawiają bezkompromisowo doskonały smak kawy w iście włoskim stylu.

Ekspresy automatyczne

Kolejną grupę ekspresów stanowią ekspresy automatyczne. Są ona chętnie wybierane, szczególnie przez osoby nader wszystko ceniące wygodę. Taki automatyczny ekspres do kawy zrobi za nas wszystko. Zaparzy mocne espresso, pozwoli przygotować efektowne macchiato czy latte. Do tego, ustawi ilość i temperaturę wody. Na rynku dostępne są różne rodzaje ekspresów automatycznych – mniej lub bardziej zaawansowane technicznie. Bez względu jednak na stopień zaawansowania, każdy automatyczny ekspres do kawy posiada wbudowany młynek. Bardziej zaawansowane modele automatyzują również tworzenie napojów kawowych z dodatkiem mleka, takich jak np. cappuccino, czy wspomniane wcześniej latte. Obecnie numerem jeden na rynku jest ekspres automatyczny KRUPS EA8050. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu grzewczego Thermoblock, model serwuje kawę o idealnej temperaturze już przy pierwszej filiżance po uruchomieniu urządzenia. Warto w tym miejscu wspomnieć, że model ten posiada także specjalny system Auto-Cappuccino/Caffe Latte, który umożliwia przygotowanie perfekcyjnej mlecznej pianki, idealnej do latte i cappuccino. Ekspres Krups EA 8050 to rozwiązanie, które bez wątpienia doceni każdy miłośnik kawy.

Ekspresy kapsułkowe

Na koniec zostawiłam sobie ekspresy kapsułkowe. Fajne rozwiązanie, aczkolwiek momentami może być dość problematyczne. Dlaczego? Bo do konkretnych ekspresów przystosowane są konkretne kapsułki, więc próba użycia kapsułki innej firmy skazana jest na niepowodzenie. Warto mieć to na uwadze. Ale są też zalety. Kapsułki umożliwiają zaparzenie konkretnego rodzaju kawy – latte, cappuccino albo kawy bezkofeinowej. Ekspresy na kapsułki to rozwiązanie szczególnie dobre dla osób, które każdego dnia lubią raczyć się innym rodzajem kawy, zwłaszcza kawami smakowymi.