kuchnia 2017

W ostatnim poście przybliżyłam wam trendy aranżacyjne na sezon 2017. W tym roku stawiamy głównie na prostotę i nowoczesność, a także inteligentne i funkcjonalne rozwiązania, które ułatwią nam życie. Dziś wrócimy do tematu, ale na tapetę weźmiemy kwestie typowo „urodowe”. Jakie meble są najmodniejsze w tym roku i na jakie wzornictwo warto postawić? O tym poniżej.

Dwukolorowe szafki

Zastosowanie frontów szafek w dwóch kolorach w ramach jednej aranżacji wygląda ciekawie i dodaje świeżości. Rok 2017 już jakiś czas temu został okrzyknięty rokiem kuchennego dualizmu. Jeśli planujesz większy remont kuchni, pomyśl o zastosowaniu ciemnych frontów na szafkach stojących i jasnych w szafkach wiszących. Całość da fajny efekt, dzięki czemu kuchnia będzie wyglądać bardziej designersko.

Modne wzornictwo

We wzornictwie kuchni wyraźnie widać powrót do wnętrz w stylu nowoczesnej klasyki. Modne są kuchnie nowoczesne posiadające elementy stylizowane na tradycyjne. A więc znowu dualizm. Z powodzeniem więc możemy skusić się na fronty szafek zdobione subtelnym frezem lub lite drewno poddane szczotkowaniu. Takie drewno będzie świetnie prezentować się na wyspach kuchennych. Podobny efekt wprowadzają kompozytowe blaty odtwarzające rysunek różnego rodzaju kamieni.

Modne szarości

Dominującym kolorem w aranżacji kuchni 2017 jest szary. Modne są niejednoznaczne odcienie szarości wpadające w kolor gołębi lub antracyt. W jednej kuchni można zastosować połączenia kilku odcieni szarego. Da to naprawdę fajny i ciekawy efekt. W kuchni 2017 nie ma miejsca na kolory, które królowały jeszcze rok temu. Mowa tu o żółci, czerwieni i kolorze pomarańczowym.