modna aranżacja kuchni 2017

Zastanawiacie się jak powinna wyglądać modna kuchnia w sezonie 2017? Zaskoczę was – rewolucji nie będzie! Nikt jeszcze nie wymyślił czegoś, co mogłoby przebić dotychczasową modę. Zmiany widać w kolorystyce i wzornictwie, ale nie są one jakoś szczególnie spektakularne. Mocnym akcentem 2017 jest stawianie na prostotę i funkcjonalność. To jest teraz najważniejsze i najbardziej pożądane!

Kolory 2017

Jak mówiłam zaskoczeń dużych nie ma. Tak jak w zeszłym sezonie, tak i teraz największą popularnością cieszą się połączenia bieli z czernią. Projektanci przewidują też dużą popularność czerni i odcieni szarości. To ciekawa odmiana po wielu latach dominacji skandynawskiej bieli, jednak pamiętaj by podejść do tematu odpowiedzialnie. Przestronna kuchnia na ciemnej aranżacji korzysta, jednak w małej zdecydowanie bezpieczniejsze będą rozbielone szarości.

Prostota ciągle w modzie

W 2017 najbardziej pożądane są kuchnie minimalistyczne. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim gładkie fronty, oszczędne wzornictwo, zabudowane sprzęty i oszczędne gadżety. W modnych kuchniach 2017 na próżno szukać efekciarskich zabiegów. Im wszystkiego mniej tym lepiej.

Otwarte półki

Otwarte półki to hit tego sezonu, aczkolwiek nie jest to żadna nowość. Tego typu rozwiązania wnoszą do kuchni przestrzeń i lekkość. Dzięki nim ogólna aranżacja kuchni wydaje się bardziej lekka i nowoczesna. Poza tym, otwarte półki dają możliwość dowolnego dekorowania przestrzeni kuchennymi akcesoriami i roślinami.

Nowoczesne udogodnienia

Kuchnie 2017 stają się bardziej wygodne i funkcjonalne. Nie dziwi więc obecność w nich elektrycznie otwieranych szafek czy montowanego w szufladach ledowego oświetlenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się bezuchwytowe sposoby otwierania szafek i szuflad, czyli na push to open lub za pomocą frezowanych w różny sposób krawędzi.