kuchenna ściana pokryta cegłą
źródło: www.pinterest.com

Cegła na ścianie wciąż modna! Trend ten króluje od kilku sezonów i póki co nic nie zapowiada jego zmierzchu. Jest to bardzo dobra wiadomość, bo cegła dodaje wnętrzu nie tylko charakteru, ale też stylu. Wygląda interesująco i świetnie podkreśla nowoczesny charakter wnętrza. Cegła może pojawić się na każdej ścianie, a może też ozdobić tylko jedną wybraną ścianę. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i oczekiwań.

Cegła, a może produkt cegłopodobny?

Oryginalna cegła jest dość droga, a poza tym wymaga gruntownego remontu wnętrza. Aby wyglądała dobrze, trzeba naprawdę się napracować. Najlepiej na taką cegłę zdecydować się jeszcze przed wyremontowaniem i urządzeniem kuchni. Dobrym rozwiązaniem, na które można zdecydować się w każdej chwili są produkty cegłopodobne, których nie brakuje na rynku i które do złudzenia przypominają tradycyjne cegły. Bardzo popularne są okładziny z płytek z gładkiego klinkieru. Szalenie stylowo prezentują się także te z wypalanej ceramiki. Wyglądają jak prawdziwe cegły, z tym, że są od nich znacznie cieńsze. Pamiętajcie tylko aby ściany wykonane z imitacji cegły zaimpregnować tuż po nałożeniu na ścianę. Ułatwi to czyszczenie ścian i pomoże usunąć z nich wszelkich zabrudzeń.

nowoczesny aneks kuchenny idealnie się łączy z ceglaną ścianą sąsiedniego pomieszczenia
źródło: www.pinterest.com
ceglana ściana elementem dekoracyjnym nowoczesnej kuchni
źródło: www.pinterest.com
ceglana ściana w postaci opaski idealnie wypełnia przestrzeń między szafkami kuchennymi
źródło: www.pinterest.com
ceglana ściana nadaje ciepła białej kuchni
źródło: www.pinterest.com
ceglana ściana w kuchni nadaje głębi pomieszczeniu wypełnionym nowoczesną zabudową
źródło: www.pinterest.com

Czerwona, a może biała?

Czerwona cegła wygląda bardzo interesująco, jednakże nie każdy musi być jej fanem. Jeśli czerwona cegła nie do końca do was przemawia, możecie śmiało sięgnąć po tę w odcieniu bieli. Wprowadzi ona do waszej kuchni harmonię, ład i wrażenie porządku. Idealnie sprawdzi się w połączeniu z minimalistycznymi meblami, zwłaszcza w kolorach czerni, czerwieni, zieleni lub pomarańczy. Cegły pomalowane na biało doskonale wpiszą się także we wnętrza wystylizowane na skandynawskie, w których to biel jest i powinna być numerem jeden.

biała ceglana ściana połączona z kuchennymi szafkami w odcieniu szarości z ciemnym blatem
źródło: www.pinterest.com
biała ceglana ściana idealnie wypełnia przestrzeń między ciemnymi szafkami kuchennymi
źródło: www.pinterest.com
tapeta imitująca ścianę z białej cegły
źródło: www.pinterest.com