biała kaskadowa suszarka do naczyń w nowoczesnej odłonie
źródło: http://fabrykaform.pl

Są takie gadżety, które po prostu muszą znaleźć się w naszej kuchni i to nie ze względów ozdobnych, ale przede wszystkim użytkowych. Jednym z takich gadżetów jest bez wątpienia suszarka do naczyń. Zapomnijcie jednak o drucianych suszarkach w odcieniu brudnej bieli… Współczesne modele są na tyle piękne, że nie musimy ich chować w szafkach nad lub pod zlewem. Współczesną suszarkę możemy dumnie wyeksponować, np. na blacie obok zlewozmywaka. Co mamy do wyboru? Hitem są suszarki do naczyń wykonane ze stali nierdzewnej oraz modele plastikowe, które dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, a czasami nawet i wzorniczej.

Suszarka to czy amfiteatr?

Moim osobistym numerem jeden jest suszarka, którą sama posiadam w swoim domu. Wyglądem bardziej przypomina starożytny amfiteatr niż gadżet do suszenia naczyń. Z całą pewnością jest to bardzo przemyślane akcesorium kuchenne, które posiada wiele udogodnień. Przede wszystkim pochylona podstawa ułatwia odprowadzanie ociekającej wody. Poza tym, coraz wyższe gumowe listewki są tak zaprojektowane, by delikatnie przytrzymywać naczynia, dbając o to, aby ich powierzchnia nie uległa zniszczeniu. Niskie listewki z kolei idealnie nadają się do suszenia kubków i szklanek. Dużym atutem suszarki – amfiteatru jest to, że posiada doskonałą cyrkulację powietrza. Umyte naczynia nie parują, a co za tym idzie, nie powstaje w nich wilgoć i tym samym nie wydziela się przykry zapaszek. Arena to bardzo atrakcyjny wizualnie przedmiot, który ułatwi zachowanie czystości w kuchni, a jednocześnie ozdobi ją i doda jej niepowtarzalnego charakteru.

nowoczesna suszarka do naczyń
źródło: www.fabrykaform.pl

Suszarka tylko na kieliszki? Czemu nie!

Amatorzy winka z pewnością ucieszą się na widok gadżetu do suszenia kieliszków. Tego typu suszarka na kieliszki jest zaprojektowana w sposób, który chroni szkło przed uszkodzeniem. Zamontowane na niej kieliszki spokojnie się suszą i nie ma obawy, żeby któryś z nich się zbił. Może i nie jest to gadżet niezbędny, ale na pewno warto go posiadać, zwłaszcza jeśli posiadamy nie byle jakie kieliszki i nie chcielibyśmy, aby stało się im coś złego.

nowoczesna suszarka do naczyń, kieliszków
źródło: www.bellodecor.com.pl