źródło: pinterest
źródło: pinterest

Ściany w kuchni nie muszą być nudne! Wcale nie musimy pokrywać ich tylko i wyłącznie płytkami ceramicznymi, aby zabezpieczyć je przed zachlapaniem czy zabrudzeniem. W kuchni z powodzeniem sprawdzą się także inne materiały – bardziej pomysłowe, niebanalne, nieoczywiste…. Chcesz mieć oryginalne i zachwycające wnętrze? Zamiast tradycyjnych płytek – wybierz jeden z poniższych materiałów.

Tapeta winylowa

Materiał ten jest wodoodporny, dzięki czemu nawet kilkakrotne zmywanie w żadnym stopniu mu nie zaszkodzi. Tapeta winylowa prezentuje się na ścianach w sposób bardzo efektowny i wprowadza do wnętrza fajny klimat. Dostępna jest w bogatej gamie kolorystycznej i wzorniczej.

Płyty z kamienia naturalnego

Kamień naturalny już od dłuższego czasu cieszy się dużym powodzeniem w aranżacji wnętrz. Na kuchennych ścianach prezentuje się bardzo pomysłowo i szykownie. Genialnie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i nieco surowych. Ale uwaga! Kamieniem, podobnie jak płytkami wykłada się zazwyczaj tylko fragment ściany – ten, który jest najbardziej narażony na zabrudzenia.

Tafle szklane

Szkło zawsze wygląda efektownie i elegancko. Zastosowane na ścianie nie tylko ochroni ją przed zabrudzeniem, ale także zapewni niesamowicie zachwycający efekt dekoracyjny. Tafle szklane świetnie pasują do kuchni zaaranżowanych w duchu minimalistycznym i oszczędnym.

Boazeria drewniana

Niektórzy w dalszym ciągu decydują się na wyłożenie kuchennych ścian boazerią drewnianą lub panelami drewnopochodnymi. Nie jest to złe rozwiązanie pod warunkiem, że tego typu materiał zastosujemy w miejscach, które nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą. Najlepszym drewnem na ściany do kuchni jest cedr. Doskonale sprawdzi się także modrzew i jodła. Jeśli zdecydujecie się na boazerię, bo np. urządzacie kuchnię w stylu klasycznym lub retro, pamiętajcie o jednym – aby zabezpieczyć ją impregnatami bakteriobójczymi lub farbami wodoodpornymi.

Polecamy także Kuchnia skąpana w czerni