toster marki Tefal
toster marki Tefal

Pewne rzeczy w kuchni są nam niezbędne. Ułatwiają życie i przygotowywanie pysznych posiłków dla całej rodziny. Mimo, że dawniej uważane były za luksus, dziś większość z nas postrzega je jako kuchenny niezbędnik. Jakie to rzeczy? Specjalnie dla Was wybrałam moje 3 ulubione kuchenne gadżety, bez których nie wyobrażam sobie pichcenia.

Toster

Na pewno czołowe miejsce na mojej liście zajmuje toster – doskonały wybór dla wszystkich miłośników kanapek i kanapeczek. Jakiś czas temu pisałam Wam o nim słów kilka. Toster to świetne rozwiązanie na pyszne i zdrowe śniadania. Idealnie sprawdza się do przygotowywania ciepłych kanapek i odgrzewania nieco czerstwego już pieczywa. Wierzcie mi na słowo – nic nie smakuje tak dobrze, jak ciepła grzanka z babciną konfiturą. Palce lizać!

Grill

źródło: www.tefal.pl
źródło: www.tefal.pl

Drugą niezbędną rzeczą jest na pewno grill. Nie mam tu jednak na myśli grilla, który służy nam do wyprawiania imprez w ogrodzie. Chodzi mi bardziej o model w mniejszych wymiarach. I tak np. w ofercie marki TEFAL znajdziemy Minute Grill z 2 pozycjami pracy – grillem mięsnym i elektrycznym. Taki grill pozwoli nam przygotować wspaniałe potrawy dla całej rodziny i to bez grama wysiłku. Ogromną zaletą tego typu grilla są aluminiowe płyty, dzięki którym nie musimy dodatkowo używać żadnych tłuszczów. W ten sposób otrzymujemy dania lekkostrawne i mniej kaloryczne. Grill taki, jak ten od TEFAL pozwala nam przygotowywać rozmaite posiłki, bez żadnych ograniczeń. Możemy szaleć do woli!

Multicooker

źródło: www.tefal.pl
źródło: www.tefal.pl

Trzecim niezbędnikiem w mojej kuchni jest już mały luksus – multicooker. Mój ideał (od firmy TEFAL) posiada aż 12 funkcji ułatwiających przygotowywanie codziennych posiłków. Z powodzeniem można przyrządzać w nim ryż, gotować na parze i przygotowywać zupy. Multicooker pozwala nam także na przygotowywanie własnego domowego jogurtu i zdrowej owsianki – w sam raz na śniadanie. I to nie wszystko. To niepozorne cacko pozwala nam także dusić, smażyć, odgrzewać i podtrzymywać ciepło. Ogólnie rzecz biorąc – wyręcza nas we wszystkim, co tylko możliwe. I jak tu go nie kochać?

Sprawdź również Zmywarka – czy warto i jaką wybrać?