pinterest
pinterest

Z pewnością nie raz słyszeliście o przepływowych podgrzewaczach wody. Są one nowoczesnymi urządzeniami, dostarczającymi gorącą wodę natychmiast, gdy tylko ta jest potrzebna. Dzięki temu, że są wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, mogą służyć w naszych domach przez ładnych kilka lub kilkanaście lat, gwarantując przy tym maksymalne korzyści.

Przepływowe podgrzewacze wody to urządzenia wiszące, najczęściej instalowane w łazienkach, choć i w kuchniach sprawdzają się na medal. Dużą ich zaletą jest to, że podgrzewają taką ilość wody, jaka akurat jest nam potrzebna, ani mniej, ani więcej. Pośród dostępnych na rynku podgrzewaczy, do wyboru mamy te w wersji elektrycznej lub gazowej.

Podgrzewacz przepływowy wody (źródło: www.junkers.pl)
Przepływowe podgrzewacze wody Junkers (źródło: www.junkers.pl)

Osobiście w swoim domu posiadam gazowy przepływowy podgrzewacz wody znanej i cenionej na rynku marki Junkers. Dlaczego akurat taki wybór? Firma Junkers, która znana jest nam od wielu już lat oferuje szeroki asortyment podgrzewaczy wody ciepłej, uwzględniając różną moc urządzeń, a także sposobów zapłonu, technikę spalania i odprowadzania spalin, a także możliwość użytkowania z wykorzystaniem różnych rodzajów gazu. Poza tym gazowe podgrzewacze wody są rozwiązaniem ekologicznym, w przeciwieństwie chociażby do wersji elektrycznej. W kotle pozostaje znikoma ilość osadów, a zatem nakłady czyszczenia i konserwacji są niewielkie. Co więcej, urządzenie w wersji gazowej nie wymaga odrębnego pomieszczenia, ani też byt dużo miejsca i zamiast w piwnicy, śmiało może być zainstalowane w kuchni.

Wybierając gazowy podgrzewacz wody musicie pamiętać o odpowiedniej wentylacji w kuchni. W przypadku wystąpienia ewentualnych problemów z wentylacją, będziecie musieli skorzystać z urządzeń z zamkniętą komorą spalania.

Kupując przepływowy podgrzewacz zwróćcie uwagę na modele o mocy 17-19 kW. Taka moc w zupełności wam wystarczy, gdyż jestem przekonana, że rzadko zdarzają się wam sytuacje, że jednocześnie korzystacie z umywalki, prysznica i zlewu. Na komfort użytkowania podgrzewaczy w wydaniu gazowym wpływa przede wszystkim rodzaj regulacji temperatury. Osobiście proponuję wam wybrać regulację ręczną. Jeśli jednak zależy wam na stałej temperaturze wody, zdecydujcie się na regulację elektroniczną, która jest opcją już bardziej zaawansowaną i wygodniejszą.

Kolejnym kryterium wyboru odpowiedniego urządzenia jest rodzaj zapłonu. Najczęściej spotykany to mały płomyk dyżurny, który pali się cały czas. Jednakże jeśli chcecie obniżyć zużycie gazu we własnym domu, proponuję wam wybrać zapłon z hydrogeneratora.

Wybierając przepływowe podgrzewacze wody zwróćcie uwagę również na zastosowane zabezpieczenia. Zadbajcie o to, aby wybrać urządzenie, które posiada trójstopniowy system zabezpieczeń: czujnik ciągu kominowego, ogranicznik temperatury oraz zabezpieczenie przeciw wypływaniu gazu, które chroni przed wydostaniem się gazu z urządzenia, w momencie kiedy nie ma płomienia na palniku.

Pamiętajcie też o tym, że sprawne funkcjonowanie podgrzewaczy zapewni wam systematyczna ich konserwacja i serwisowanie. Na tym nie warto, a przede wszystkim nie wolno oszczędzać.