źródło: fabrykaform.pl
źródło: fabrykaform.pl

Kuchnia to bardzo ważne miejsce w domu. Zazwyczaj spędzamy w niej najwięcej czasu. Warto więc zadbać, aby miejsce to było ładne, stylowe i funkcjonalne. Istnieje wiele akcesoriów kuchennych, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie w kuchni. Istnieje wiele gadżetów, które przyspieszają przygotowywanie codziennych posiłków i sprawiają, że bycie w kuchni sprawia jeszcze większą frajdę. Jakie gadżety i akcesoria powinniśmy posiadać we własnej kuchni? Specjalnie dla Was stworzyłam listę rzeczy określanych mianem „must have”.

1. Zestaw profesjonalnych noży

Nawet jeśli nie jesteśmy profesjonalnymi kucharzami / kucharkami, powinniśmy posiadać w swojej kuchni zestaw naprawdę dobrych noży. Dlaczego? Bo nic tak nie irytuje w kuchni jak tępe noże, którymi nie można niczego ukroić i które tylko miażdżą jedzenie. Każdy z nas (nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy) potrzebuje minimum 4 noży. Wśród nich wymieniamy nóż do krojenia mięsa i szatkowania warzyw, nóż do krojenia chleba, nóż do obierania warzyw i owoców oraz nóż uniwersalny.

2. Zestaw garnków

Zestaw dobrych garnków to kolejna niezbędna rzecz w kuchni. Nie da się ukryć, że to właśnie garnki wpływają na jakość i smak gotowanych potraw. Jeśli wybierzemy byle jakie garnki, nasze codzienne posiłki również będą byle jakie. Jeśli zdecydujemy się na zakup garnków wykonanych z najwyższej jakości materiałów, nasza dieta na pewno na tym zyska. Jeżeli spędzacie dużo czasu w kuchni, z pewnością zainteresują Was garnki specjalistyczne, na przykład do gotowania na parze, do gotowania makaronu lub szybkowary. W kuchni warto mieć przynajmniej kilka garnków o różnej wielkości i kształcie. Wszystko zależy od tego, co i w jaki sposób gotujesz.

3. Patelnie

Dobra patelnia z powłoką do której jedzenie nie przywiera, to prawdziwy skarb. Patelnia może być wykonana z aluminium, miedzi, tytanu, żeliwa lub stali. Każda z nich ma swoje szczególne właściwości, z którymi warto się zapoznać przed wyborem. Powłoki patelni są wykonane najczęściej z teflonu, tytanu, marmuru i ceramiki. Największą popularnością cieszą się dzisiaj patelnie ceramiczne. Jeśli gotowanie jest Waszą prawdziwą pasją i lubicie to robić, na pewno przydadzą się Wam specjalne patelnie do naleśników, ryb i jajek.

4. Zestaw przyborów kuchennych

Dość przydatną kategorią produktów są przybory kuchenne. Używamy ich na każdym etapie pracy w kuchni, zarówno w trakcie przygotowywania, jak i podczas podawania potraw. Obecnie możemy wybierać między przyborami drewnianymi, plastikowymi, a sylikonowymi. Dużą popularnością cieszą się przybory drewniane. Nie rysują one garnków, ani patelni i jednocześnie są bezpieczne dla zdrowia. Niestety, wadą przyborów drewnianych jest mała ich trwałość. Bardziej trwałe są przybory kuchenne metalowe. Dobrym wyborem są gadżety wykonane z silikonu. Nie rysują naczyń, nie wchodzą w interakcje z jedzeniem. Są bardzo łatwe do czyszczenia. Nie psują się i nie odkształcają. Bardzo ładnie przy tym również wyglądają.