muffiny
źródło: kucmar.pl

Gadżety… któż z nas ich nie lubi? My kobiety w sposób szczególny doceniamy estetyczne rzeczy, które podnoszą komfort i jakość życia. Lubimy też ładne bajery, które umilają gotowanie i pieczenie, a także dodają smaczku aranżacji kuchni. I dzisiaj takie kuchenne bajery weźmiemy na tapetę. Po jakie gadżety sięgnąć, aby codzienne wypieki prezentowały się jeszcze lepiej?

Formy i foremki do ciasta

Nic nie działa tak na kulinarną inwencję jak kolorowe foremki do ciast i babeczek. Kokilki, papilotki, foremki silikonowe – to wszystko ułatwia pracę i pomaga w odpowiednim zaprezentowaniu upieczonych słodkości. Bo każda babeczka będzie wyglądała jeszcze piękniej, jeśli podamy ją w pudrowo różowej lub miętowej papilotce. Każde ciasto będzie prezentować się jeszcze bardziej smakowicie, gdy zostanie zaserwowane w kolorowej foremce.

źródło: kucmar.pl
źródło: kucmar.pl

Dekoracyjny wałek do ciasta

Wałek do ciasta, który pozwala wyczarować rozmaite wzory na pieczonych pierniczkach i ciasteczkach to niekwestionowany hit. Warto go posiadać, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci. Dzięki niemu, każde upieczone przez nas ciasteczko będzie wyglądało oryginalnie i nietuzinkowo.

wałek do ciasta z wyciętym wzorem w postaci nut
źródło: dekoori.pl

Przepiśnik

Notes na przepisy to kolejny gadżet, który warto posiadać w swojej kuchni. Nie tylko fajnie wygląda, ale też pozwala utrzymać porządek we wszystkich zbieranych przepisach. To właśnie przepiśnik pozwala nam stworzyć własną kuchenną historię. Koniec z pojedynczymi karteczkami. Koniec z chaosem w przepisach!

słodki przepiśnik na twoje przepisy
źródło: art-madam.pl