remont kuchni
źródło: https://pl.pinterest.com

W ostatnim poście pisałam Wam o delikatnym remoncie kuchni lub jak kto woli – jej odświeżeniu. Istnieje bowiem kilka trików, które nie zrujnują doszczętnie domowego budżetu, a pozwolą unowocześnić i upiększyć kuchnię lub nadać jej o wiele większą funkcjonalność. Dziś na chwilę wrócę do tematu i dorzucę Wam kolejne 3 sprytne rozwiązania. Stawiając na nie odmienicie swoje wnętrze bez konieczności remontowania całej kuchni. Te niepozorne zabiegi potrafią odmienić kuchnię nie do poznania, a także z mało funkcjonalnego wnętrza zrobić wnętrze będące kwintesencją wygody.

  1. Gniazdka na blacie

Każda pani domu wie, że gniazdek w kuchni nigdy nie jest za wiele. Każde dodatkowe jest więc mile widziane. A co powiecie o gniazdkach umieszczonych na blacie? Wiem, to dość oryginalne rozwiązanie, ale za to jakże funkcjonalne. W przypadku wyspy kuchennej jest to jedyne poręczne rozwiązanie. W przypadku klasycznych blatów roboczych (nie na wyspie) są one równie przydatne. Gniazdka montowane w blacie są o tyle bezpieczne, że zakrywa się je ruchomymi osłonami. Nie dostaną się tam ani okruchy, ani woda. Wszystko jest pod kontrolą. W blacie można też umieścić wysuwane rozgałęźniki – to przydatne, gdy jednocześnie wykorzystujemy kilka sprzętów kuchennych.

  1. Piekarnik z funkcją mikrofali

Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie kuchni bez piekarnika. Większość ulubionych potraw zapiekam, dlatego bez piekarnika nie potrafię żyć. A co jeśli nasz piekarnik będzie dodatkowo posiadał funkcję mikrofali? Nie ukrywam, że to bardzo sprytne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić jeszcze więcej miejsca. Najtańsze piekarniki z funkcją mikrofali są niewiele droższe klasycznych pieców, dlatego myślę, że warto w nie zainwestować. Dzięki temu nie będziemy musieli wydawać kolejnych pieniędzy na zakup oddzielnej mikrofali.

  1. Okapy jak lampy

Okap to kolejny niezbędny element wyposażenia kuchni. Szczególnie pożądany jest w kuchniach otwartych na salon lub połączonych z salonem. Dzięki temu zapachy przygotowywanych potraw nie unoszą się nad sofą, na której akurat odpoczywamy. Jako, że okapy posiadają wbudowane lampy, warto wykorzystać je jako dodatkowe źródło oświetlenia. Niektóre z dostępnych obecnie okapów nie różnią się wyglądem od lamp kuchenny i z powodzeniem je zastępują. Takie okapy emitują naprawdę dobre, jasne światło i jednocześnie doskonale wywiązują się ze swojej podstawowej roli pochłaniacza zapachów. Gama okapów – lamp jest dość bogata, dzięki czemu łatwo wybrać model pasujący do ogólnej aranżacji wnętrza.