kuchenka mikrofalowa Whirlpool (źródło: whirlpool.pl)
kuchenka mikrofalowa Whirlpool (źródło: whirlpool.pl)

W dzisiejszych czasach kuchenki mikrofalowe nie są już żadnym luksusem, czy fanaberią. Tak naprawdę stanowią podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Ułatwiają życie, oszczędzają czas, a niektóre nawet pozwalają na małe eksperymenty kulinarne. Są niezbędnym urządzeniem, zwłaszcza dla osób, które prowadzą aktywny styl życia i zazwyczaj nie mają zbyt dużo czasu na gotowanie.

I to nie wszystko! Kuchenka mikrofalowa jest doskonałym sprzymierzeńcem dla osób, które w kuchni stawiają pierwsze kulinarne kroki. Jest również idealnym kompanem dla singli, którzy nie mają potrzeby przygotowywania dużych porcji obiadowych.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wbrew powszechnemu mniemaniu, potrawy przyrządzane w kuchence mikrofalowej nie są wcale szkodliwe. Co ciekawe, żywieniowcy zgodnym głosem mówią, że niektóre dania z mikrofali dostarczają więcej cennych składników odżywczych, aniżeli te przygotowywane w tradycyjny sposób.

W ostatnim czasie wiele energii poświęciłam na znalezienie idealnej kuchenki mikrofalowej. Chciałam, aby ta jedyna była nie tylko miła dla oka i designerska (bo takowych na rynku nie brakuje), ale także funkcjonalna i łatwa w obsłudze. Zależało mi też na tym, aby była odpowiednia do zabudowy. Przyznaję się, że poszukiwania trwały dość długi czas. Najważniejsze, że zakończyły się sukcesem i to dużym. Nowe cacko już zdobi moją kuchnię i ułatwia codzienne życie. „Karmi” tak dobrze, że czasami ciężko jest poprzestać na jednej porcji. Przejdźmy jednak do konkretów. Obiektem pożądania i strzałem w dziesiątkę okazała się kuchenka mikrofalowa 6 funkcyjna MINI AMW 498 IX marki Whirlpool. Na stronie producenta możemy przeczytać, że urządzenie to pozwala nam uruchomić własną kreatywność kulinarną i pomaga ponieść się pasji przygotowywania różnorodnych dań. I wiecie co? Jest w tym dużo racji!

Kuchenka mikrofalowa AMW 498 IX Whirlpool pozwala podgrzewać przygotowane wcześniej posiłki, rozmrażać i grillować. Dzięki funkcji Jet Defrost urządzenie rozmraża poszczególne produkty do 7 razy szybciej, niż tradycyjne modele. Pół kilograma mięsa możemy rozmrozić w zaledwie 2 minuty. Prawda, że brzmi doskonale? I to nie wszystko. Funkcja Crisp (opiekanie na chrupko) sprawia, że potrawy takie, jak kurczak, pizza, frytki, ciasteczka, czy chleb są idealnie upieczone. Z kolei funkcja Combi daje możliwość gotowania z wykorzystaniem mikrofali i grilla.

Kuchenka mikrofalowa 6-funkcyjna MINI AMW 498 IX cechuje się elektronicznym sterowaniem, grillem kwarcowym, minutnikiem oraz zabezpieczeniem przed dziećmi, co jest niezwykle ważne w momencie, kiedy po domu buszują mali ludzie.

Więcej informacji na temat kuchenki mikrofalowej Whirlpool znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.