ściana z cegły

ściana z cegły

Cegła to od pewnego czasu hit w urządzaniu przestrzeni kuchennych. Można wręcz powiedzieć, że mamy na jej punkcie prawdziwego bzika! Nic dziwnego, gdyż ten niepozorny akcent potrafi zdziałać w kuchni prawdziwe cuda. Surowa cegła dodaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Sprawia, ze wnętrze staje się zadziorne i jedyne w swoim rodzaju. Cegła to idealne tło dla mebli w każdym kolorze.

Do loftów i nie tylko

Surowa i naga cegła kojarzy się głównie z wnętrzami fabrycznymi i kuchniami w stylu loft. Tymczasem ten jakże ciekawy element dekoracyjny z powodzeniem sprawdzi się także w modnych ostatnio kuchniach nowoczesnych, jak również klasycznych i… rustykalnych. Będzie też fajnym smaczkiem w kuchniach eko. Cegłę możemy zgrać z meblami stylizowanymi i tymi na wysoki połysk.

cegła w kuchni

cegła w kuchni

A gdy znudzi się nam jej klasyczny kolor, szybko możemy ją przemalować, np. na biało lub czarno. Trzeba jednak pamiętać, że cegła wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Tylko wtedy ma szansę zachwycać nas swą urodą przez długi czas. Cegłę możemy zabezpieczyć specjalnym preparatem ochronnym lub pokryć taflą szkła.

cegła na ścianie

cegła na ścianie w kuchni

cegła na ścianie w kuchni

ozdobna cegła na ścianie