źródło: home-you.com
źródło: home-you.com

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty! A jak wiosna, to i chęć zmian. Zmieniamy nie tylko naszą garderobę, ale także mieszkania. Oczywiście nie namawiam Was do tego, abyście dokonywali rewolucji w aranżacji swoich mieszkań. Na początek możecie wnieść mały powiew świeżości do swojej kuchni. Co Wy na to? Dziś podpowiem Wam, jak wprowadzić wiosnę do kuchni za pomocą zasłonek, obrusów, ściereczek i innych tekstyliów. Tego typu zmiany nie są ani wymagające, ani kosztowne. A potrafią zdziałać prawdziwe cuda 🙂

Jakie tekstylia do kuchni?

Na co zazwyczaj zwracacie uwagę wchodząc do kuchni? Ja na dwie rzeczy: stół i okno. Jeśli zadbacie o odpowiednią oprawę dla, wówczas sukces murowany. Wasza kuchnia na nowo ożyje i stanie się piękna. W zależności od aranżacji wnętrza, możecie zdecydować się na zmianę rolet na bardziej kolorowe lub zmianę zasłon, o ile takie macie. W sezonie wiosennym 2016 świetnie sprawdzą się wszelkie kwieciste zasłonki. Możecie też śmiało postawić na zasłonki w odcieniach pasteli. Nie dość, że są modne w tym roku, to na dodatek są bardzo wiosenne. Jeśli chodzi o stół, to fajnym rozwiązaniem będzie nowy, kolorowy obrus, ewentualnie jakieś fajne kolorowe podstawki pod kubki i talerze.

Oczywiście w kuchennym świecie nie może zabraknąć tekstyliów – akcesoriów ułatwiających pracę, gotowanie, pieczenie, itp. Wiosną postawcie na kolorowy fartuch kuchenny (obowiązkowo w printy roślinne) oraz trawiastozielone ściereczki. Ponieważ ściereczki należy dość często wymieniać, możecie zaopatrzyć się od razu w kilka sztuk w różne desenie, np. w róże, drobne listki, groszki, kratkę.

 Wzór, kolor, tkanina

Aby wprowadzić wiosnę do kuchni, należy zadbać głównie o właściwy kolor i wzór. Pamiętajcie, że wiosenne kolory to wspomniane wcześniej pastele – delikatne, lekkie, ciepłe, poprawiające nastrój. Dobrym pomysłem będą wszelkie odcienie żółtego i zieleni (z miętą na czele). Dobrze sprawdzą się też błękity oraz fiolety, a zwłaszcza wrzos. Unikajcie barw smutnych i typowo jesiennych, a więc przede wszystkim czerni, szarości, brązów i zgniłej zieleni. Sprytnym zabiegiem jest łączenie ze sobą kilku wiosennych kolorów w deseniu, np. w postaci pasków lub kropek.

Co do wzorów, to najbardziej pożądane i kojarzące się z wiosną są kwiaty. Mogą to być piękne okazałe bukiety (np. na obrusie kuchennym) lub drobne łączki (np. na ściereczkach kuchennych). Mogą to być również motylki, ptaszki i owady. Ogólnie rzecz biorąc to wszystko, co związane jest z wiosną i naturą.