beton na ścianie w kuchni

Beton zyskuje na popularności. Coraz chętniej wykorzystywany jest w aranżacjach kuchni. Może pojawiać się na mniejszym lub większym fragmencie kuchni. Na pewno świetnie się sprawdza jako element dekoracyjny ściany nad blatem roboczym.

Idealne dopełnienie kuchni

Beton wygląda bardzo oryginalne, aczkolwiek jest materiałem dość zimnym i surowym. Z tego też względu najlepiej sprawdza się w kuchniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym. Doskonale wygląda w minimalistycznej kuchni industrialnej. Ten materiał swoją surową strukturą i kolorystyką nada wnętrzu odpowiedni klimat i świetnie podbije jego surowość. W parze z drewnianym blatem stworzy naprawdę urokliwą i stylową przestrzeń.

Beton w kuchni – zalety

Beton jest łatwy w utrzymaniu czystości. Zaimpregnowany wykazuje dużą odporność na wilgoć. Stylowo prezentuje się w połączeniu z drewnem, szkłem oraz metalem. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, może być wypolerowany lub porowaty. Można też pokusić się o zastosowanie betonu o dekoracyjnej strukturze.

Beton w kuchni – minusy

Czy dekoracyjny beton może mieć jakieś minusy. Ma ich niewiele, ale jednak ma. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to dość wymagający materiał, wymaga profesjonalnego wykonania. Drugim minusem jest cena. Taka zachcianka dekoracyjna może nieco uszczuplić nasz domowy budżet. Wszystko oczywiście zależy od powierzchni, którą chcemy pokryć betonem.