ekspres do kawy DeLonghi Magnifica (źródło: www.delonghi.com)
ekspres do kawy DeLonghi Magnifica (źródło: www.delonghi.com)

Któż z nas nie lubi rozpocząć dnia od filiżanki aromatycznej małej czarnej? Napój ten jak nic innego stawia na nogi i zapewnia dobre samopoczucie. Zazwyczaj świetną kawą możemy raczyć się w ulubionej kafejce. Jednakże tego typu rozwiązanie nie sprawdzi się na dłuższą metę, bo któż z nas chciałby codziennie rano biec do kafejki bo kubek gorącej kawy? No właśnie….

Jeżeli chcecie cieszyć się niezwykłym aromatem świeżo zaparzonej kawy i wyjątkowym jej smakiem, pokuście się o zakup ekspresu do kawy. Jeszcze do niedawna ekspresy do kawy były produktami luksusowymi, na które stać było nielicznych. Dziś tego typu urządzenia są już czymś zupełnie normalnym. Ale uwaga! Ekspres do kawy, ekspresowi nierówny. Nie wszystkie uraczą nas kawą, o jakiej marzymy w snach. Po jakie więc ekspresy do kawy sięgać?

Ideałem wydają się modele ciśnieniowe – automatyczne. Tego typu ekspresy można zaprogramować według własnych upodobań i dzięki temu, cieszyć się idealnym smakiem espresso, latte, macchiato lub cappuccino, w zależności od własnych upodobań.

Zrób to za mnie

Automatyczne ekspresy do kawy to wysokiej klasy urządzenia, które zrobią za nas wszystko lub prawie wszystko. Brzmi jak sen? A jest rzeczywistością! Stopni automatyzacji takich urządzeń jest sporo. Ich ceny są różne. Za naprawdę dobry ekspres trzeba zapłacić nieco więcej, niż za ekspres z supermarketu. Ale warto to zrobić.

Luksus w pięknej obudowie

Prawdziwym koneserom i miłośnikom kawy poleca się ekspresy do kawy marki De’Longhi. I tak na przykład model PrimaDonna Exclusive wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologiczne, aby przygotować idealną włoską kawę. Ekspresy z tejże linii wyposażone są w intuicyjny kolorowy wyświetlacz dający możliwość zaprogramowania swojej wymarzonej kawy za jednym dotknięciem. Dzięki 6 spersonalizowanym profilom użytkownika, każdy członek rodziny może wybrać i zaprogramować swój ulubiony napój.

DeLonghi Autentica
DeLonghi Autentica

Fanom prawdziwego włoskiego cappuccino poleca się ekspresy z opatentowanym przez De’Longhi systemem „automatyczne cappuccino”. Dzięki niemu ulubiona kawa może wylądować na naszym stole za sprawą naciśnięcia tylko jednego przycisku.

Na uwagę zasługują także ekspresy De’Longhi z linii AUTENTICA, które przykuwają spojrzenia niezwykle smukłą, kompaktową formą. To właśnie w tej formie została zamknięta pełnia innowacyjnych rozwiązań marki De’Longhi, a także dwa wyjątkowe przepisy kawowe. Autentica Cappuccino, wyposażona w opatentowany automatyczny system spieniania mleka LetteCrema, przygotuje bogaty wachlarz kaw mlecznych za jednym dotknięciem.

deLonghi PrimaDonna
deLonghi PrimaDonna

Również automatyczny ekspres do kawy PrimaDonna S ECAM 28.465.MB z opatentowanym przez De’Longhi systemem LatteCrema do spieniania mleka, także powinien spełnić wymagania największych smakoszy kawy. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby skosztować perfekcyjnie przygotowanej kawy: espresso, cappuccino, latte macchiato, caffe latte czy też gorącego mleka. Dla każdego coś dobrego!