źródło: pinterest
źródło: pl.Pinterest.com

Ameryki nie odkryję jeśli powiem, że kuchnia jest sercem każdego domu i powinna być dopieszczona w najmniejszym nawet detalu. Ale spróbuję odkryć przed Wami idealne kolory do kuchni. Białe wnętrza są ładne i sama jestem ich ogromną fanką. Jednakże w momencie, kiedy się znudzą, warto posiadać odpowiednią alternatywę. Dziś pod lupę weźmiemy najczęściej wybierane i polecane przez dekoratorów wnętrz kolory do kuchni. Głównie kolory ścian… Bo to one robią zazwyczaj całe pierwsze wrażenie.

Różowy

Jeszcze do niedawna róż zarezerwowany był do pokoju małych dziewczynek. Kojarzył się z księżniczkami, lalkami, itp. I nadal tak jest, ale tylko w przypadku słodkiego, landrynkowego różu. Do rangi kolorów stylowych awansował z kolei tzw. brudny róż. Zastosowany we wnętrzach (również w kuchni) sprawia, że nabierają one przytulnego i kobiecego charakteru. Ściany pomalowane w odcieniu brudnego różu wyglądają ciekawie, stylowo i bardzo elegancko.

Niebieski

Mówi się, że kolor niebieski hamuje apetyt i sprawia, że tracimy ochotę na jedzenie. Nieprawda! Błękit to kolor swobody i bezpretensjonalności. Kojarzy się z Grecją… A jak Grecja to wyśmienite jedzenie. Kojarzy się także z niebem, a jak wiadomo jedzenie „pod chmurką’ smakuje najlepiej. Nie namawiam Was, żebyście malowali ściany na granatowo, bo to może przytłoczyć wnętrze, ale jasny błękit z pewnością wprowadzi do Waszej kuchni przyjemny klimat. Błękit cudownie współgra z bielą i to właśnie z nią warto go łączyć.

Zielony

Zieleń to kolor nadziei. Tak naprawdę świetnie prezentuje się we wszystkich odcieniach. W kuchni można zastosować ją na wiele sposobów. Zielony doskonale dogaduje się z innymi kolorami, tak więc bez względu na to z czym go połączycie i tak będzie prezentować się stylowo. Do kuchni pasują rozmaite odcienie zieleni. Na pewno fajnie wygląda mięta, łagodna tonacja selera naciowego oraz eukaliptus. Ciekawym rozwiązaniem jest też zgniłe khaki i intensywny odcień brokułów. Jeśli nie możecie zdecydować się na jeden konkretny odcień, sięgnijcie po dwa i zestawcie je ze sobą.

Fioletowy

Przyjęło się, że fiolet to kolor kojarzący się z luksusem. Warto więc po niego sięgnąć w momencie, kiedy kuchnię urządza się w stylu glamour. Ciemniejsze odcienie fioletu to idealne rozwiązanie do kuchni urządzonej w stylu pałacowym. Wszelkie burgundy i bakłażany ładnie współgrają ze złotem i kryształami. Jaśniejsze kolory, jak np. rozbielona wersja lila to strzał w dziesiątkę dla kuchni urządzonej w stylu prowansalskim.