źródło: mykitchen.pl
źródło: mykitchen.pl

Są takie przedmioty, o których istnieniu jeszcze kilka lat temu nie wiedzieliśmy, a dziś nie potrafimy bez nich żyć. Są takie przedmioty, które fajnie zdobią kuchnię, a jednocześnie ułatwiają przygotowywanie poszczególnych dań. Wśród gadżetów, które warto posiadać, istnieje kilka produktów dedykowanych owocom – ich obieraniu, przechowywaniu, itp. Poniżej znajdziecie listę moich ulubionych. A już w następnym poście, podzielę się z wami gadżetami do warzyw. 

Pojemnik na kiwi

źródło: mykitchen.pl
źródło: mykitchen.pl

Może nie jest to najbardziej niezbędny gadżet świata, ale z pewnością warto posiadać go w swojej kuchni, zwłaszcza jeśli jesteście miłośnikami kiwi i codziennie macie z nią do czynienia. Ten niezwykle urokliwy pojemniczek nie tylko ułatwi wam przechowywanie ulubionego owocu, ale przede wszystkim pozwoli na bezpieczne jego przenoszenie z miejsca na miejsce. Owalny kształt pojemnika, bez problemu zmieści się w damskiej torebce i szkolnym plecaku, dzięki czemu zdrowy owoc bez problemu można zabrać ze sobą do szkoły lub pracy. W sam raz na drugie śniadanie! Ogromną zaletą pojemnika są sztućce w komplecie! Dzięki nim łatwo można obrać i zjeść kiwi.

Otwieracz do kokosa

źródło: mykitchen.pl
źródło: mykitchen.pl

Fani kokosów (nie wiórków kokosowych) wiedzą, jak trudno obrać ulubiony owoc. Czasami naprawdę trzeba się nagimnastykować, aby dotrzeć do tego, co najlepsze, a więc do słodkiego miąższu i mleczka. Dzięki temu gadżetowi już nigdy więcej nie uronicie ani jednej kropli potu przy otwieraniu kokosa. Dzięki temu gadżetowi, dostanie się do wnętrza ulubionego owocu będzie bajecznie proste. Obsługa otwieracza jest szalenie prosta – najpierw wykonuje się dziurkę w orzechu, aby wylać z niego mleko, a później obracając kokos uderza się go otwieraczem kilka razy, aż kokos pęknie na dwie połowy.

Szczypce do truskawek

źródło: mykitchen.pl
źródło: mykitchen.pl

Uwielbiam truskawki, ale nie lubię obierania ich z szypułek. Dzięki specjalnym szczypcom, żmudna z pozoru czynność staje się łatwa i (o dziwo) przyjemna. Jeśli jesteście fanami słodkich owoców, taki gadżet powinien znaleźć się w waszej kuchni. Dzięki niemu w dosłownie kilka chwil odszypułkujecie cały kilogram truskawek. Ważne! Szczypce nie okaleczają owoców.

Wykrawacz do ananasa

źródło: mykitchen.pl
źródło: mykitchen.pl

Kolejny gadżet bez którego nie potrafię żyć. Jestem fanką ananasów, dlatego drążarka do ich obierania zajmuje w mojej kuchni bardzo ważne miejsce. Gadżet sprawnie oddziela miąższ od twardej skóry i niezbyt przyjemnego rdzenia. I co ważne – robi to naprawdę szybko! Jak to działa? Najprościej można powiedzieć, że jak korkociąg. Specjalna nakładka, która znajduje się w komplecie tnie miąższ na równe plastry, a następnie plastry – na równe cząstki. Coś pięknego!!! Fajną sprawą jest, że skorupa, jaka pozostaje po obraniu ananasa, może być śmiało wykorzystana jako miseczka do deserów.