kuchnia w odcieniach czerni

W ostatnim czasie szalenie modne stają się kuchnie na wskroś nowoczesne, nietuzinkowe, często nieoczywiste. Najbardziej popularnym kolorem ostatnich czasów stała się czerń i to taka, która występuje we wnętrzu solo.

Czarna kuchnia choć prezentuje się szalenie elegancko i stylowo, jest rozwiązaniem zarezerwowanym dla osób odważnych. Biorąc pod uwagę fakt, że czerń jest kolorem mocno dominującym, najlepiej sprawdza się w kuchniach dużych i przestronnych, gdzie nie ma szans na przytłoczenie wnętrza.

W odcieniach czerni najlepiej prezentują się kuchnie bardzo nowoczesne, a więc dość surowe, oszczędne i minimalistyczne, z nagromadzeniem prostych form i geometrycznych kształtów.

Osobom, które boją się czerni w wydaniu total look polecam przełamać ją innym kolorem. Może to być biel, która tylko podkręci dostojność wnętrza, a może to być jakiś żywszy kolor, np. fuksja czy limonka. Inny kolor może pojawić się na jednej ze ścian, suficie lub na podłodze. Może też wystąpić na elementach wyposażeniach, jak lampy, stół, czy sprzęt AGD. Inny kolor będzie fajnie prezentować się również w postaci dodatków: ozdobnych mis czy zastawy stołowej.

Fajnym pomysłem jest także zastosowanie połyskującej mozaiki lub glazury, którą można wyłożyć ścianę. Pamiętajcie, że błyszczące powierzchnie ładnie odbijają światło, przez co optycznie powiększają wnętrze.

Decydując się na urządzenie kuchni w odcieniach czerni, dobrze jest zabawić się matem i błyskiem. Na przykład matowe blaty będą fajnie współgrać z błyszczącymi frontami szafek lub odwrotnie, matowe fronty szafek fajne historie stworzą z błyszczącymi płytkami lub sprzętem AGD.

Przy kuchni skąpanej w czerni szalenie ważne jest odpowiednie oświetlenie i o nim właśnie musicie pamiętać w pierwsze kolejności. Do surowego i oszczędnego wnętrza możecie wprowadzić duże lampy (liczba mnoga!!!) o ciekawych formach, które mogą zawisnąć nad kuchennym stołem. Ciekawym rozwiązaniem będą też lampki led zamontowane w szafkach lub pod półkami.

źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest
źródło: pinterest

Przeczytaj także Kolor w kuchni. Jak go wybrać?