Nowoczesna bateria kuchenna (źródło: pinterest)
Nowoczesna bateria kuchenna (źródło: pinterest)

Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że bateria kuchenna jest czymś w rodzaju biżuterii. Potrafi dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i sprawić, że zyskuje ono na swej dostojności. Odpowiednio dobrane baterie potrafią sprawić, że wnętrze kuchenne wydaje się bogatsze, bardziej luksusowe, a nawet i prestiżowe.

Od kilku już sezonów numerem jeden w aranżacji i wyposażeniu kuchni są baterie minimalistyczne – proste w formie i oszczędne w wyrazie, pozbawione kiczowatych zdobień i przesadnych udziwnień. Po raz kolejny dekoratorzy wnętrz udowadniają nam, że mniej znaczy więcej. I mimo, że nowoczesna bateria kuchenna potrafi kosztować więcej, niż chociażby jej wierny towarzysz zlewozmywak, to jednak warto w nią zainwestować i to nie tylko ze względu na walory estetyczne. Większość nowoczesnych baterii skonstruowana jest w taki sposób, aby oszczędzać wodę i służyć przez długie lata.

Osobiście najbardziej lubię baterie w odcieniach srebra i złota, choć te ostatnie wymagają odpowiednio przemyślanej aranżacji, najlepiej z dużą ilością naturalnego drewna. Srebrne z kolei bez problemu wpisują się w każde wnętrze zarówno bardzo nowoczesne, jak i tradycyjne. Pięknie harmonizują z modnymi szklanymi i stalowymi elementami wyposażenia kuchni. Doskonale podkreślają surowość bieli i grafitu, które w ostatnim czasie są motywem wiodącym w urządzaniu przestrzeni kuchennych. Poza tym srebrne baterie bez większego wysiłku, wyglądają bardzo elegancko i dostojnie.

Stawiając na funkcjonalność w kuchni dobrze jest wybrać baterię z wylewką ruchomą, najlepiej wyciąganą lub sprężynową. Ułatwi to codzienne przygotowywanie posiłków, jak i zmywanie naczyń. Poza tym, wyciągana wylewka pozwoli na precyzyjne operowanie strumieniem wody, a co za tym idzie, ułatwi utrzymanie zlewozmywaka w nienagannej czystości.

Zamiast baterii dwuuchwytowych, polecam wam modele jednouchwytowe, które są kwintesencją pożądanego obecnie minimalistycznego wzornictwa.

W ostatnim czasie moje serce skradła bezdotykowa bateria kuchenna. Musicie przyznać, że jest to rozwiązanie niezwykle higieniczne. Tego typu baterie działają gdy wykryją w pobliżu obiekt. Dzięki temu, że dozują wodę w odpowiedniej temperaturze i sile strumienia, są niezwykle oszczędne.

Warto zajrzeć na stronę internetową sklepu PRESTIGE KUCHEN, oferującego solidne, trwałe i bardzo eleganckie produkty – zobacz: baterie kuchenne PRESTIGE KUCHEN. Poniżej wybrane przeze mnie baterie funkcjonalne, nowoczesne i eleganckie:

bateria zlewozmywakowa prestige kuchen
Bateria zlewozmywakowa malowana (źródło: zlewozmywaki-prestige-kuchen.pl)
bateria kuchenna z obrotową wylewką
bateria kuchenna z obrotową wylewką (źródło: Pinterest)
nowoczesna bateria kuchenna
nowoczesna bateria kuchenna (źródło: Pinterest)
Bateria stalowa w stylu nowoczesnym
Bateria stalowa w stylu nowoczesnym (źródło: zlewozmywaki-prestige-kuchen.pl)
bateria stalowa z wyciąganą wylewką
bateria stalowa z wyciąganą wylewką (źródło: zlewozmywaki-prestige-kuchen.pl)
bateria kuchenna z wyciąganą wylewką
bateria kuchenna z wyciąganą wylewką (źródło: Pinterest)
bateria zlewozmywakowa
źródło: Pinterest